Search form

15.09.2006

Drukāt

2006.g.septembris (16/17)

     Kvalitātes rādītājs — cilvēku prieks 30.augustā svinīgā gaisotnē KC «Rītausma» risinājās priecīgs notikums – pēc remonta tika nodotas ekspluatācijā vestibila, tualešu un ga...
    
Kvalitātes rādītājs — cilvēku prieks
30.augustā svinīgā gaisotnē KC «Rītausma» risinājās priecīgs notikums – pēc remonta tika nodotas ekspluatācijā vestibila, tualešu un garderobes telpas, kā arī invalīdu vajadzībām piemērotas divas ieejas pašā namā.
 
LNS Domes sēdē
30.augustā sēdē tika izskatīti vairāki jautājumi, kas saistīti ar LNS nekustamiem īpašumiem.
 
Jubileja
Kopā sešdesmit gadus
Pašā augusta sākumā viena no LNS vecākajām organizācijām LNS Smiltenes biedrības Alūksnes grupa (bijusī – biedrība) atzīmēja savas apstāvēšanas 60. gadadienu.
 
Šurp, grāmatas, uz skolu!
Cik izmaksā skolasbērns
Daiga Delle
Mūsu ģimene šovasar tika pie jauna statusa – kļuvām par divu skolnieciņu ģimeni ar jauniem pienākumiem un raizēm: kā nu būs?
 
Sācies jaunais mācību gads
Vairāk vai mazāk svinīgi, ar dažādu audzēkņu skaitu un atšķirīgā laikā sācies jaunais mācību gads mācību iestādēs, kur mācās bērni un jaunieši ar dzirdes traucējumiem.
Pirmo dienu pirmās skolas pirmā klasē
 
Kad Latvijā viļņo ziedu jūra
Māra Sadovska
Klāt 1. septembris – Zinību diena. Ar svētku prieku par atkaltikšanos vecāko klašu skolēnos un mazliet nedrošību, skolas gaitas uzsākot, pirmklasniekos, šī diena atnāca arī Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā.
Mazliet nedroši, bet apņēmīgi – tā jūtas pirmklasnieki
 
Valmierā šoreiz vēlāk, bet priecīgāk
Pārsla Bebre
Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātpamatskolā – attīstības centrā dzīvespriecīgā bērnu kņada un čalas sākās tikai 10. septembrī.
 
Raiņa skola jubilejas gadā
Inese Immure, Aija Kārkliņa
Šogad skola atzīmē 80. gadskārtu. Jau vairāk nekā četrdesmit gadu garumā Rīgas Raiņa 8.vakara /maiņu/ vidusskolā vispārējo vidējo izglītību iegūst arī nedzirdīgi jaunieši. Katru rudeni jaunie audzēkņi – dzirdīgie un nedzirdīgie – pamazām pierod cits pie cita esamības, mācās noticēt, ka starp «viņu» un «mūsu» pasauli neatrodas mūris.
 
Attīstību latviešu zīmju valodai
Lilita Janševska, ZVC direktore
Ar Valsts valodas aģentūras finansiālu atbalstu LNS Zīmju valodas centrs īstenoja projektu  «Attīstību latviešu zīmju valodai!».
Top jaunas vārdnīcas
 
Sports
Vēl viens čempionāts būs Latvijā
Varis Strazdiņš
III Eiropas čempionāts telpu futbolā (futzālē) notiks 2010.gadā Rīgā! Tā 24. – 25. augustā Austrijas pilsētiņā Bādenē nosprieda 13.EDSO kongress. Šajā forumā starp 33 valstu pārstāvjiem biju ar Ivetu Krazi. Kongress risinājās viduslaiku viesnīcas ēkā, kurā mitinājās lielākā daļa citu valstu delegātu.
 
Jubileja
Mūsu teātra māmuļai — 100
Ilze Kopmane
Šķiet neticami, ka roka raksta šo trīsciparu skaitli... Tik spilgtas vēl atmiņā piesātinātās, spraigās darbadienas kopā ar režisori Elvīru Elksni, kad mēģinājumu vakari «Rītausmā» uz kārtējās lugas iestudējumu pulcināja aktieru trupu vismaz pāris reižu nedēļā.
Viņas radošais darbs vairāk nekā 40 gadu garumā ir bagātība nedzirdīgo cilvēku kultūras fondā, un tā ir milzīga! Vairāki simti uzvedumu, lugu, skeču un ainu iestudējumu, literāras montāžas un improvizējumi... Daudzu desmitu nedzirdīgo talantu atklāšana uz skatuves un panākumu kaldināšana izrādēs, koncertos, tematiskos vakaros, audzinot arī skatītājus – mākslas un kultūras cienītājus. To mantojumu nevar pazaudēt.
Režisore kā mīļa, laba, bet stingra un prasīga māte dzīvoja līdzi savu «bērnu» – aktieru radošajiem, sabiedriskajiem un personiskajiem priekiem un bēdām, ar savu paraugu rosinot viņus būt cilvēciskiem, atvērtiem un jūtīgiem pret pasaules sāpēm un pārdzīvojumiem. Un tāpēc pilnā mērā šodien viņu godājam par nedzirdīgo teātra Māmuļu.
Režisore, LNS Goda biedre Elvīra Elksne saņēmusi ne tikai daudzus nedzirdīgo saimes cieņas apliecinājumus, bet arī Dieva svētību savam garajam mūžam, ko spējusi vadīt ar radošu garu un dzīvu interesi par visu, kas notiek Latvijā, nedzirdīgo kopienā, tālākā un tuvākā apkārtnē.
Vēlam saglabāt šo gara spēku un fizisko sīkstumu, lai arī turpmāk katru rudeni 17.septembrī teātra mākslas un viņas personības cienītāju taka varētu vest pie viņas uz «Ancīši» Allažu pagastā.
 
Materiāli no «Kopsolī» ievietoti fragmentu veidā. Pilnā apmērā varat tos izlasīt, iegādājoties vai pasūtot laikrakstu.
Neaizmirstiet pasūtīt laikrakstu «KOPSOLĪ». Pasūtīšana AC Diena, Latvijas Pastā, biedrībās un redakcijā.
 
    

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas