Search form

13.12.2013

Drukāt

Rēzekniešiem – Prieks dot zvaigznei spožumu (foto)

3. decembrī Rēzeknes kultūras namā notika Eiropas invalīdu dienai veltīts pasākums “Prieks dot zvaigznei spožumu”. Šo pasākumu organizēja Rēzeknes pilsētas Domes Sociālo jautājumu komisija. Tāds pasākums  pilsētā notika pirmo reizi, un tajā piedalījās arī Rēzeknes Nedzirdīgo biedrības pašdarbnieki ar pantomīmu „Tirgus rekets” (policiste – MārīteTruntika, pārdevēja – Ļubova  Makuža; reketieris – Anatolijs Frolovs).


Koncerts ilga apmēram 2,5 stundas, kura laikā gan bērni, gan pensionāri, gan cilvēki ar invaliditāti uz kopējās skatuves dziedāja, dejoja, spēlēja dažādus instrumentus, skaitīja dzeju un rādīja lugas un pantomīmas. Visa pasākuma gaitā surdotulks  Inese Geduša tulkoja dziesmas, dzeju un lugas zīmju valodā, kas aizrāva skatītājus ar dzirdes traucējumiem tā, ka viņi dziedāja līdzi zīmju valodā.
 
Pilsētā ir daudz aktīvu nevalstisko un pašvaldības organizāciju, kas ar prieku uzstājās gan koncertā, gan radošo darbu izstādē, kurā ar saviem darbiem piedalījās arī mūsu biedrības ļaudis.
 
Svinīgās programmas beigās visi dalībnieki saņēma ne tikai cildinājumus un dāvanas, bet arī daudz kopīgu pozitīvu emociju! Ar savu aktīvo dalību pasākumu atbalstīja vairāk nekā 100 cilvēku, arī Rēzeknes pilsētas Sociālais dienests un  uzņēmēji.
 
Pasākumu visi klātesošie vērtēja kā ļoti pozitīvu, integrējošu un skaistu notikumu, kas turpināms arī citugad – tāpat kā, piemēram, katru gadu pilsētā notiek  sporta dienas, kurās mūsu cilvēki aktīvi piedalās.
 
Pasākumā „Prieks dot zvaigznei spožumu” šoreiz piedalījās: Rēzeknes Nedzirdīgo biedrība, Rēzeknes Neredzīgo biedrība un Invalīdu biedrība, Pensionāru sociālo pakalpojumu centrs, Pensionāru dienas centrs, Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komiteja, apvienība "Impulss", biedrība "Eņģeļi ar mums", biedrība" Rēzeknes Māmiņu klubs", Bērnu sociālo pakalpojumu centrs, Rēzeknes Logopēdiskā skola un Logopēdu biedrība, “Daugavas vanagi”.
 
Cilvēki ar dzirdes traucējumiem izsaka lielu paldies visiem, kuri nebija vienaldzīgi un atbalstīja  pasākumu “Prieks dot zvaigznei spožumu”! 
 
Vairāk foto šeit.
 
 
Teksts un foto: Inese Geduša sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes Sociālo jautājumu komisiju

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas