Search form

15.01.2014

Drukāt

Rīdzinieki Pateicības dienā sniedz koncertu tukumniekiem

10. janvārī Tukuma novada Dome ielūdza LNS RC (Rītausma) pašdarbnieku grupu uz pieņemšanu Pateicības dienā pie pilsētas mēra Jura Šulca.


Jau četrus gadus Juris Šulcs pastāvīgi personiski kontaktējas ar sava novada nevalstiskām organizācijām, to skaitā arī ar nedzirdīgo grupu. Kopā ar dzīvesbiedri apmeklējis arī vairākus pasākumus, kuros uzstājas mūsu pašdarbnieki, un ļoti atzinīgi vērtē viņu sniegumu.
 
Iesākumā nelielu koncertu sniedza muzikālā grupa „Framest”, sekoja nomināciju pasniegšana, kuru starplaikā uzstājās rītausmiešu grupa ar melodeklamācijām  (Uzsniga sniedziņš balts, Miglā asaro logs, Visskaistākā meitene).
 
 
 
Brigita Aldersone, pašdarbnieku grupas (7 dalībnieki) vadītāja: „Tas bija saviļņojošs un uztraucošs brīdis, kad mūsēji iznāca pārpildītās zāles priekšā. Manī bija liela neziņa – kā mūsējos uzņems zālē sanākušie, starp citu, tā bija atlases publika uz ielūgumiem (uzņēmēji, inteliģence, iestāžu un organizācijas vadītāji utt.). Daudzi no viņiem nedzirdīgos tuvplānā vēroja pirmo reizi. Skatījos zālē un redzēju smaidus sejā un asaras acīs, beigās ovācijas un pateicību no sirds. Dievs dod mums visur tādu integrācijas īstenošanas iespēju!
 
Tukuma psihoneiroloģiskā pansionāta vadītāja man atzina, ka ar melodeklamāciju „Visskaistākā meitene” varētu droši pasaulē prezentēt Latvijas tēlu. Viņa izteica vēlmi, lai mūsēji viesotos šajā pansionātā.”
 
Grupa svinīgās daļas noslēgumā saņēma Tukuma novada Domes Atzinības rakstu. Pēc koncerta visi viesi tika cienāti pie zviedru galda. Un te atkal mūsējie sagādāja publikai priecīgu pārsteigumu – atskaņojot līdzpaņemtos mūzikas ierakstus, uzsāka deju maratonu, iesaistot visus, sākot ar Domes vadību (tas esot vēl nebijis notikums!).
 
Gunta Kalviņa, Tukuma  Nevalstisko organizāciju apvienības vadītāja: „Mums nedzirdīgie pašdarbnieki pasākumos ir ļoti iemīļoti. Viņu brīnišķīgā uzstāšanās arī šoreiz bija priekš dvēseles, tāda mīlestība un siltums staro pretī no tās. Pilnībā piekrītu mūsu Domes kultūras nodaļas vadītājas viedoklim, ka visi priekšnesumi bija izpildīti patiesi augstā līmenī.
 
Par to liecina arī atsauksmes no daudziem apmeklētājiem, kas nāca klāt man un pateicās, ka uzaicināju uzstāties šo Rīgas grupu. Tā patiešām bija lieliska iespēja plašu sabiedrību iepazīstināt ar to, ko spēj un var sniegt nedzirdīgie cilvēki radošā jomā.”
 
 
Pateicība
LNS RC pašdarbnieku grupa izsaka sirsnīgu pateicību Tukuma NVO vadītājai Guntai Kalviņai un Tukuma novada Domes vadībai par laipno uzņemšanu un transporta nodrošināšanu, par izjusto gandarījumu, sapratni un pozitīvo gaisotni, kas valda savstarpējā sadarbībā. 
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa
Foto: no portāla www.ntz.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas