Search form

07.10.2014

Drukāt

Apvienojam lietderīgo ar patīkamo (foto)

Rudens nenoliedzami ir gadalaiks, kurā Latvijas daba sevi piesaka visā tās krāšņumā. Aktīvās atpūtas mīļotājiem ir laba izdevība doties ogošanas tūrē un ievākt gardākās rudens veltes – lielogu dzērvenes tieši no saimnieku lauka. Ogošana dod iespēju būt svaigā gaisā un baudīt rudens mieru.


 Tieši 12. Saeimas vēlēšanu dienā ne tikai Latgales grupas, bet arī citi biedri pievienojās ogotājiem. Grupa, kurā pavisam bija 30 pieaugušie un 2 čakli mazi bērni, devās uz Talsu novadu lasīt lielogu dzērvenes saimniecībā „Piesaules”.
 
 
Laipnais saimnieks mums pastāstīja par sava biznesa vēsturi, par tehnoloģiju, kā sākumā apstrādāt laukus un audzēt dzērvenes, aizveda uz dzērveņu lauku. Saimniecības vīri pa dzērveņu lauku stūrē paštaisītus ogu novācējkombainus, kuru bunkurs automātiski tiek piepildīts vienas vai divu minūšu laikā. Ar bunkuru jāsaprot zem ogu padevējmehānisma novietotā 15 kilogramu ietilpīgā kaste. Lai viens cilvēks to pielasītu ar rokām, būtu vajadzīgs pusotru stundu ilgs laiks. Un, tā kā dzērvenes “Piesaulēs” patlaban ienākas 14 ha platībā un, rēķinot, ka no viena vidēji bagātīgas ražas hektāra var novākt 30 līdz 40 tonnas ogu, tad būtu vajadzīgi daudzi strādnieki, lai to paveiktu ar rokām.
 
 
 
Par laimi, laiks bija jauks, mēs visi kopā draudzīgi lasījām un palīdzējām piepildīt grozus cits citam. Par vienu kg, ko saimniecības viesi sev salasa, lai vestu mājās, jāmaksā 0,70 EUR. Jāsaka liels paldies saimniekam, mūs uzņēma sirsnīgi. 
 
 
Kad beidzām lasīt, turpat uz vietas sarīkojām pikniku svaigā gaisā.
 
Vairāk foto šeit.
 
 Pēc piknika braucām uz Talsiem, kur kultūras namā daži piedalījās vēlēšanās, tad izstaigājām rudenīgo Talsu vecpilsētu. Mājup devāmies jau tumsā.
 
Iesaku arī citiem aizbraukt uz šo vai citu saimniecību un baudīt rudeni ogu lasīšanā!
 
 
Teksts: Māra Lasmane
Foto: Māra Lasmane, Alvis Ozoliņš un Vitautas Urbonas

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas