Search form

03.03.2016

Drukāt

Izbraukums “Metenis”: Valmiera – Cēsis (foto)

27. februārī valmierieši devās izbraukumā “Metenis” uz Cēsīm, kur visi dalībnieki tikās Cēsu autoostas telpās – no Valmieras bija atbraukuši 10, no Cēsīm ieradās 5 cilvēki. Patīkams pārsteigums bija, ka divi biedri atbrauca arī no Rīgas.


Sestdienas rīts gan Valmierā, gan Cēsīs bija sniegots, ceļš – kupenām klāts. Tas sagādāja lielu prieku rīdziniekiem, kuri īstu sniegu  kādu laiku nebija redzējuši.  

Pārrunas Cēsu bibliotēkā

Pēc priekpilnas satikšanās Cēsu autoostā un ātras pārjautāšanās, kā dzīvē iet, visi devās iepazīties ar jauno Cēsu bibliotēku, kura atrodas iepretī autoostai. Tur ar Cēsu sociālā dienesta darbinieci tika pārrunāti jautājumi par nedzirdīgo situāciju Cēsīs – arī salīdzinājumā ar dzīvi Rīgā un Valmierā. Pēc aktīvās izrunāšanās visa grupa devās uz Maija parku – vienu no skaistākajām vietām Cēsīs.

Sanākušie dzina projām ziemu

 Parkā notika  dažādas Meteņu dienas izdarības, lai beidzot aizdzītu projām garo un auksto ziemu. Visi klātesošie bija ar maskām – galvenokārt nomaskētas sejas un sagādātas interesantas cepures. Visinteresantākā maska bija Intai Puhovskai.

Ļaudis tika sadalīti grupās, katrai  bija jāpilda savi uzdevumi. Meteņu dienas vējš gan neļāva noteikt kādu īpašu uzvarētāju – visi, kuri piedalījās, bija tādi. Bez smiekliem un prieka asarām arī nevarēja iztikt!  Daudzi bija pārsteigti, ka “Metenim” ir arī citi nosaukumi – Lastvāgi, Miezmieži, Miesmeti utt.

Liels paldies Initai Puhovskai par grūtajām un jautrajām mīklām. Sākumā mīklas likās vieglas, bet beigās palika aizvien grūtākas un grūtākas.

Pankūkas vezumu vezumiem

Pēc mīklām pienāca kārta katram atrādīt savu pankūku vezumu. Bija savestas dažādas gan lielākas un mazākas, gan biezākas un plānākas. Vislielāko pankūku kravu atveda Mārcis Skabs, bet pankūkas gan bija mammas ceptas. Savukārt Mārča mamma bija padomājusi par tēju visiem, lai, aukstumā stāvot, nenosaltu pavisam. Liels paldies arī Normundam Sebrim par sagādāto atribūtiku dažādām izdarībām un pasākuma vietas noorganizēšanu.

Jāsasildās kafejnīcā!

Pēc 3 stundām, ko pavadījām ārā parkā, sajutām, ka ir auksts un kājas salst, tāpēc visa grupa nolēma sasildīties vietējā kafejnīcā. Dažs ņēma soļanku, dažs labs tēju, jo pēc apēstā pankūku vezuma neviens nejutās izsalcis.

Pēc sasildīšanās kafejnīcā sapratām, ka ziemas svaigais gaiss, sals un siltais ēdiens dara savu, – nāca miegs un bija pat grūti piecelties no krēsliem. Bija jau vēls, un visi saprata – laiks doties mājās. Tā nu atvadījāmies cits no cita, sēdāmies automašīnās un devāmies mājup – kuram garāks ceļš, kuram īsāks, taču visi ar patīkamām atmiņām par kopā pavadīto Meteņdienu Cēsīs.

Vairāk foto šeit. 

 

Teksts: Nadežda Jefremova 
 Foto: Igors Kurzenkovs


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas