Search form

18.05.2018

Drukāt

Pavasarīga ekskursija Smiltenes pusē

Šoreiz mēs,17 biedri, devāmies savādā, bet daudzsološā braucienā pa mūsu Smiltenes un Beverīnas novadu. Konstatējām, ka daži no mums nezina, kas tur notiek! Nolēmām braukt pa tuvām, bet nezināmām takām. Ieplānoti tika 4 apskates objekti.


27. aprīļa rītā mēs Alūksnē izberzējām miegu no acīm un braucām uz Smilteni, tur mums pievienojās pārējie brauktgribētāji.
Saldā ekskursija, kas mums ļoti patika.

Pirmais mūsu objekts Beverīnas novadā solījās būt salds! Mūs sagaidīja jauna, skaista meitene, kura ir gan īpašniece, gan gide. Tā nu mēs, saģērbušies kā īsti darbarūķi, devāmies cehā. Šokolāde smaržoja neatvairāmi, drīkstējām pagaršot, arī uzzinājām, kura šokolāde ir veselīga un pat palīdz notievēt! Visu redzējām, uzklausījām, bet pēc tam mums lika strādāt…mēs gatavojām šokolādes tāfelītes, izrotājām un drīkstējām vest našķi mājiniekiem! Turpat veikaliņā varēja iegādāties daždažādus šokolādes saldumus. Tā bija visgardākā šokolāde!

Tālāk devāmies pie īstās saimnieces

Tā ir maizes ceptuves slavenā Donu saimniece Blomē. Mūs laipni uzņēma viesmīlīgā namamāte Ilze Briede. Ienākot viņas namā, uz galda bija pašu ceptā maize, pašu gatavotais sviestiņš ar zaļumiem, kaņepju aizdars, medus, speķītis. Viņa stāstīja, kā iegādājās šo ēku, par tās vēsturi, cik daudz piedzīvojusi dažādu grūtību un prieka.

Pēc tam mūs ieveda svētnīcā, kur stāv varena maizes krāsns un abra ar iejauktu mīklu. Saimniece stāstīja par ticējumiem, jokoja, bija laipna un smaidīga. Un tad mēs paši veidojām savus kukulīšus, likām sev vien zināmas zīmes un kukulīši aizgāja gozēties lielajā maizes krāsns mutē.

Kamēr maizīte cepās, mēs paēdām riktīgas lauku pusdienas, padzērām tēju un …pēkšņi sajutām ceptas maizes smaržu! Mūsu kukulīši nāca no krāsns smaržīgi un kairinoši, tā gribējās nolauzt kraukšķīgo sānu... Rūpīgi ielikām kukulīšus somās un devāmies tālāk.

Steidzāmies tālāk – uz Raunu

Tur mūs jau gaidīja SIA ”Latvijas Ķiploks” īpašniece. Jau uz ielas sajutām ķiploku smaržu, likā – visi vīrusi no mums atkāpās! Saimniece mums pastāstīja visas ķiploka pārvērtības, un sākās neparastākais – dzērām ķiploku tēju, ēdām ķiploku konfektes, ķiplokus medū, ķiplokus ar gailenēm – viss degustācijas galds bija ar ēdamo no ķiplokiem. Ļoti gardi! Arī varēja iegādāties dažādu ķiploku produkciju. Tikai ķiploku torte mums netika, bet augusta mēnesī Raunā būs svētki un tur noteikti būšot ķiploku torte.

Vēl uz Raunas Staburagu!

Acīm un dvēselei prieks par šo skaistumu. Papriecājāmies un devāmies mājup. Pārrunājām redzēto, dalījāmies iespaidos. Pamanījām, ka mūsu šoferim bija grūti elpot, vēra logu vaļā, jo mēs visi nežēlīgi “smaržojām” pēc ķiplokiem.

Tāda jauka diena mums bija, saulīte arī ar mums!

Paldies mums visiem, kas organizēja šo braucienu, paldies tulkiem Aivai un Ritmai, paldies mūsu izturīgajam šoferim, un – jau gaidām nākamo braucienu!

 

Anita Ceple un Ritma Egle
Foto: Airita Krasnā un Gints Ceplis
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas