Search form

14.06.2018

Drukāt

Dienas centra klienti ceļo pa Kurzemi

Dienas centra “Rītausma” 37 klienti 7. jūnijā devās vienas dienas ekskursijā uz Kurzemi. Kā pirmo pieturas punktu izvēlējāmies Pūres šokolādes muzeju.


Gids mūs iepazīstināja ar muzeja vēsturi, ar šokolādes tapšanas tradīcijām, pastāstīja un parādīja saldumu izgatavošanas procesu. Vērā ņemams gida teiktais, ka šokolādes muzejs domāts visiem, kuri priecājas par dzīvi. Gida stāstīto tulkoja Gunta Birnīte.

 

Nākamais pieturas punkts bija Zantes cietokšņa muzejs. Gida pavadībā izzinājām Kurzemes vēsturi, sākot ar priekšmetu kolekcijām no akmens laikmeta līdz mūsu dienām. Savukārt brīvdabas ekspozīcijā izstaigājām un apskatījām restaurētos tā laika ierakumus, bunkurus un smago kara tehniku kā, piemēram, tankus, lidmašīnu.

Pēc tam devāmies uz “Kangariem” – gliemežu audzētavu. Lauku sētā paēdām pusdienas. Laipnā saimniece piedāvāja no pašu audzētām ogām, dārzeņiem gatavotās mērces, ievārījumus.
 

Pēdējais pieturas punkts bija ģimenes uzņēmums – Abavas vīna darītava. Saimniece piedāvāja degustēt vairākus vīnus. Ļoti interesanta vīna garša bija no āboliem un apīņiem. Tas nebija ne sidrs (vājš alkoholisks dzēriens, ko iegūst no dažādu augļu sulas), ne alus, bet kaut kas pa vidu. Nobeigumā klienti iegādājas dažādus vīnus par pieņemamu cenu.

Paldies dienas centra “Rītausma” vadītājai Diānai Zālamanei - Leitei par iespēju braukt šajā ceļojumā un iepazīt Kurzemi.

 

Sigita Ķikure
Foto: No dienas centra arhīva
 

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas