Search form

27.06.2018

Drukāt

Liepājnieki aktīvi darbojas arī vasarā!

Photo

Jūnija liepājniekiem noritēja ļoti ātri un nemanāmi. Šeit atskats uz notikušajām projekta aktivitātēm!

Viens no mēneša pasākumiem bija pieredzes apmaiņas brauciens uz Valmieru divu dienu garumā.


Pirmajā dienā, 2. jūnijā, liepājnieki cēlās agri, puspiecos no rīta, lai izbrauktu uz Valmieru un tur piedalītos nedzirdīgo amatiermākslas festivālā. Neko nedrīkstēja aizmirst. Ceļš bija garš, bet Valmierā uzreiz notika priekšnesuma mēģinājums.

Bija ar satraukumu un arī pilna diena. Festivālā liepājnieki uzstājās ar deju “Pēc bučiņām uz Valmieru”, bet pēc tam bija iespēja pastaigāties pa pilsētu, atcerēties savu mācību laiku skolā, satikties ar saviem bijušajiem klasesbiedriem, kuri kādreiz mācījās Valmieras Vājdzirdīgo skolā un bija ieradušies uz lielo pasākumu no Latvijas malu maliņām. Bija tik jauki satikties, apskauties, pakavēties atmiņās par tālajiem skolas gadiem un to, kā visiem klājas šodien. Likās, ka tajā dienā Valmierā virmoja  vārdos neizsakāma noskaņa.

 

 

Otrajā dienā, 3. jūnijā, liepājnieki apciemoja Valmieras biedrību. Šajā dienā ciemos bija iebraukuši arī tukumnieki sava projekta ietvaros. Bija ļoti jauki, ka trīs pilsētu un biedrību nedzirdīgie satikās vienā vietā. Starp biedrībām notika viedokļu apmaiņa par sadarbību, dalīšanās savā pieredzē par darbu pasākumu organizēšanā, pakalpojumu saņemšanā utt.

 

 

Jūnijā projekta ietvaros turpinājās arī rokdarbu nodarbības.

5. jūnijā rokdarbu nodarbība bija organizēta neierastākā vidē un veidā – notika neliela ekskursija uz Liepājas mākslas salonu “Mākslas Lāde” Fr.Brīvzemnieka ielā 58 –1. Šoreiz klātienē tika apskatīti citu mākslinieku rokdarbi – somas, auskari, brošas, matu sprādzes, kaklarotas, apgleznoti krekli utt. Salons atrodas mazās telpās, viss bija aizņemts ar rokdarbiem, kurus varēja arī iegādāties. Jāsaka, ne visi biedri zināja par šo salonu, un viņi bija patiesi izbrīnīti par visu redzēto rokdarbu klāstu

 

 

14. jūnijā kulinārijas nodarbībā tika nolemts pagatavot pastas salātus. Tas gan nav latvju virtuves ēdiens, bet šoreiz tajā tika izmantoti tikai Latvijas produkti. Gatavojot notika pārruna, ar ko var papildināt receptes, lai ēdienus “latviskotu”. Kā vienmēr bija garšīgi, atmosfēra sirsnīga un liepājnieku vēderi pilni.

 

 

 

19. jūnijā visi sanākušie projekta dalībnieki turpināja maija mēnesī iesākto – šuva priekšautus pie tautas tērpiem. Kā vienmēr– šujot, griežot, mērot, darbs noritēja raiti un laiks paskrēja nemanāmi. Šajā nodarbībā atkal neiztika bez Alekseja Hodakova zelta rokām, kad šujmašīnai radās problēmas. Aleksejs kā īsts meistars visu ātri salaboja, un sievietes varēja turpināt šūt. Prieks, ka rokdarbu nodarbībās piedalās arī vīrieši, jo, kā var redzēt, bez tiem –  nekā!

 

 

Liepājnieki turpināja pilnveidot ēdienu gatavošanas mākas iemaņas, sarūpējot salātus grieķu gaumē un cienastus  Līgo svētkiem. Bet par visu pēc kārtas.

21.jūnijā konditorijas nodarbībā liepājnieki draudzīgi, kā viena ģimene, atzīmēja Līgo svētkus, pagatavojot Līgo svētku un mielastu galdu. Sievietes bija ģērbušās tautiskos svārkos, bet galvenais nodarbības vīrietis Aldis Ādamsons – latviešu kreklā un biksēs.

 Projekta vadītāja Gundega Paņko ar sievietēm cepa pīrādziņus, citi gatavoja dažādus salātus, marinēja gurķīšus, cepa kotletes no maltās gaļas. Daļu gatavoja uz plīts, daļu – uz ugunskura.  Šašlika nebija, jo agrākos laikos to negatavoja, bet cepa kotletes. Hm, interesanti, vai ne?

 Nodarbība pagāja svētku noskaņās, biedri priecājās, ka varēja gatavoties svētkiem un atzīmēt tos ārā brīvā dabā. Iepriekš gan ziņās prognozēja lietu, bet uztraukumam nebija pamata – visu dienu saulīte sildīja liepājniekus.

 

 

 

Projektu “Lai staro dzīvesprieks mūsu Liepājā!” finansē Liepājas pilsētas pašvaldība un līdzfinansē LNS sadarbības partneris SIA “LNS Rehabilitācijas centrs”.

Rakstu sagatavoja: projekta publicitātes un informācijas pasākumu ieviešanas vadītāja Karīna Pavlova un ziņu korespondents Ainārs Ostvalds.

Foto: Ilze Jaunzeme un Diāna Grenevica.


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas