Search form

28.06.2018

Drukāt

Baskāju taka rullē!

Īstu piedzīvojumu sniedz kārtīga pastaiga Valguma atjaunotajā baskāju takā. LNS Rīgas RB TUKUMA un JŪRMALAS grupas - 16 cilvēki Tukuma grupas brīvprātīgā Oļega Adamoviča vadībā 16. jūnijā devās uz lielisku atpūtas un izklaides vietu tepat Latvijā, Tukuma pusē. Baskāju taka atrodas atpūtas bāzē „Valguma pasaule”. Iespējams, ka daudzi mūsu biedri šo taku nav apmeklējuši, tāpēc der zināt, kādus labumus tā sniedz.


Man jau liekas, ka Baskāju taka nav noslēpums nevienam un lielākā daļa cilvēku zina par Valguma pasauli Smārdē. Bet, ja nu ir vēl kāds, kurš nezina, tad pāris vārdos pastāstīšu.

Mums lielākā interese bija par Baskāju taku un bērnu izklaidi. Tā kā Valguma pasaule ir ļoti tuvu mūsu lauku mītnei, tad uz turieni dodamies jau vairākus gadus katru vasaru un pat vairākas reizes vasaras laikā. Lai izstaigātos, lai atpūstos un lai vienkārši ikdienā kāda pārmaiņa būtu.

Baskāju dabas gleznu taka ir apmēram 2900 metrus gara. Var izkustēties cauri mežam un ieelpot priežu meža svaigo gaisu, garām pļavai un gar upi dodoties pastaigā ar nūjām. Oļi un olīši, laukakmeņi un dzirnakmeņi, sūna, čiekuri, jūrmalas smilts, niedres, šķelda, raupjš priedes stumbrs, māls, veldzējošs upes ūdens…

Dabas un mākslas mīļotājus takā sagaida dabas gleznas, kas aicina iepazīt skujkoku meža ainavu, koku sagāzumus, aizsargājamus biotopus, iežu atsegumus pie Slocenes upes, kā arī bebru darbus un nedarbus.

Pēc garās pastaigas pēdas patīkami siltas un kņud, ķermenī gluži fiziski jūtams enerģijas pieplūdums, mundrums. Galva izvējo, raizes, īgnums un stresi, prāts un sirds atbrīvojas svaigām, nepieradinātām idejām. Esam izslāpuši pēc kaut kā jauna, īsta, dabiska. Tā ir atpūta ar jēgu!

Grupas dalībnieki ne tikai nostaigāja visu taku, bet ar skriešanu šurpu turpu pieveica visdrīzāk krietni lielāku attālumu! Un bērniem bija interesanti! Iet pa akmentiņiem, pa mazām māla un stikla bumbiņām, pa slapjiem čiekuriem vai dubļu peļķēm. Ja kaut kas no tā nepatīk, var droši apiet apkārt. Kopā ejot, arī aukstā upīte neliekas ne auksta, ne slapja un arī lielais šūpojošais dēlis ir mazāk draudīgs.

Lai nu kā, bet vasarā mūsu pēdas laiku palaikam jāatsvabina no apavu skavām – dārza dobē, jūrmalas smiltīs vai dabas takās. Baskājiem jāiet pāri dažāda lieluma akmentiņiem (oļiem, laukakmeņiem, dzirnakmeņiem u.c.), čiekuriem, niedrēm, smiltīm un citiem veidojumiem.

Lūk, labumi, staigājot ar plikām kājām:

* norūdāmies, stiprinām organisma aizsargspējas,
* liekam asinīm riņķot straujāk, kas tīk arī sirdij,
* uzņemam zemes enerģiju un atdodam lieko,
* stiprinām kāju muskuļus, saites, locītavas,
* mazinām krampjus ikru muskuļos,
* normalizējam asinsspiedienu,
* kliedējam galvassāpes,
* sniedzam atpūtu nogurušām kājām,
* atslābstam, nomierināmies,
* veicinām līdzsvara izjūtas veidošanos, iekšēju stabilitāti – gan fizisku, gan psiholoģisku,
* maigi un labvēlīgi ietekmējam visu organismu.

Kopējie iespaidi: superīgi pavadīta saulainā Līgo pirmssvētku sestdiena. Ieguvums: pozitīvām emocijām bagātināta pastaiga labu cilvēku kompānijā, pēdas saka lielu paldies par masāžu, plaušās svaigais meža gaiss.
Oļegs Adamovičs saka: “Sajūtas ir neaprakstāmas! Ļoti, ļoti, ļoti patika! Kaut arī biju tur jau vakar, 15. septembrī ar darba kolēģiem !”

Paldies Tukuma un Jūrmalas grupām par atsaucību, būšanu kopā ar savējiem, jauki pavadītu dienu!

 

 

Teksts: Santa Kesenfelde
Foto: Oļegs Adamovičs
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas