Search form

05.09.2018

Drukāt

Vasaras plenērs “CERĪBA” jau 4.reizi

20. – 22 . jūlijā skaistā vietā Rojā pie jūras un pie ostas norisinājās LNS mākslinieku kopas Cerība vasaras plenērs ar dabā sarīkotu gleznu un zīmējumu radīšanu.


Laiks bija labvēlīgs – silts un saulains. Pasākumu organizēja grupas Cerība priekšsēdētāja Santa Baltijas Bērnu fonda projekta ietvaros, pieaicinot kā meistarklases vadītāju viesmākslinieku Alekseju Naumovu.

Plenērā piedalījās 9 mākslinieki, kuriem bija iespēja izbaudīt jūras dabu un to atainot radošos darbos ar savu skatījumu uz jūru, ostu un citām turienes ainavām.

Nu, mēs tos par plenēriem īsti nesauktu. Plenērs vienkārši ir gleznošana dabā, tas reizēm izpaužas tā, ka cilvēks atnāk un ātri uzglezno tādu kā skici… Mēs gleznojam, kamēr glezna pabeigta, rēķinoties ar to, ka var traucēt saule, vējš, kaijas, bērni...

Bet jāmēģina panākt, lai visas šīs lietas nevis traucē, bet palīdz. Dažreiz tā arī iznāk. Dažiem patīk ainavu gleznošanas process – ja tam pēc tam apskatāms interesants rezultāts, tas mūs pilnībā apmierina. Izmantojām akrila krāsas tehnikā uz audekla.

No sirds pateicos visiem Cerības biedriem un nebiedriem – Viktoram Baikovam, Rūdolfam, i un Robertam Kesenfeldiem, Agnesei Kišunei un viņu meitai Zentai Kišunei, Dāvim Martinsonam, Ievai Vilciņai un Emīlijai Balodei par dalību šajā vasaras plenērā Rojā! Bija silti, mīļi un redzams – visi jutās labi! Arī es kā šī pasākuma vadītāja esmu gandarīta!

Paldies projekta sponsoram Baltijas Bērnu fondam, Laurai Zeltiņai un īpaši LIELS PALDIES Rojas iedzīvotājai un organizatorei Laurai Kļaviņai par uzaicinājumu uz vasaras plenēru tieši Rojā un par skaisto ekskursiju. Un projekta laikā mums bija nodrošināts tulks – paldies arī viņam!

 

 

Santa Kesenfelde, foto un teksts
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas