Search form

05.09.2018

Drukāt

Neaizmirstamas dienas plenērā Kijevā.

21. – 31.maijā Ukrainā, Kijevā notika XVI Starptautiskais nedzirdīgo mākslinieku plenērs “R+Я”“Kijevas kastaņi”. Iepriekšējos plenēros pastāvīgi piedalījās 3 valstis – Baltkrievija, Krievija un Ukraina, bet šogad pirmo reizi pievienojās vēl 2 – Latvija un Moldova. No Latvijas – Santa un Roberts Kesenfeldi, bet kopā bijām 13 dalībnieki.


Plenēra mērķis – nedzirdīgo mākslinieku atbalstīšana, viņu radošā devuma popularizēšana un sasniegumu aktivizēšana, sadarbības uzlabošana mākslas jomā, pieredzes apmaiņa un draudzības veidošana.

Programmas ietvaros apmeklējām Kijevas ievērojamākās vietās, mākslas un vēstures muzejus - Nacionālo Ukrainas tautas arhitektūras un dzīves muzejs “ PIROGOVO” ( kā mums Brīvdabas muzejs), Nacionālo M. Grishko Botānisko dārzu, Kijevas Zelta vārtus, Neatkarības laukumu.

Bija vēl arī citi apskates objekti: Kijevas Pečeru klosteris, Kijevas Svētās Sofijas katedrāle, Svētā Miķeļa zeltainais klosteris, Svētā Andreja katedrāle, no kuras paveras tāls un plašs skats uz pilsētu u. c.

Protams, tieši tajās vietās, kur notika plenērs, radījām savus darbus noslēguma izstādei pēdējā dienā. Izstādi atklāja nedzirdīgo kultūras namā.

Nedzirdīgie mākslinieki izmantoja dažādas metodes un materiālus savā radošajā darbā – eļļas, temperu, akvareļus, pasteļus utt. Visi darbi pārsteidza ar izdomu, radošumu un skaistumu, parādot autoru īpašo redzējumu, unikālo vietu pārējo citu mākslinieku vidū.

Plenēra procesā ieguvām labu pieredzi par sadarbošanos komunikācijas ceļā, pieredzes, padomu un iedvesmas apmaiņā. Plenērā jāstrādā ātri un labi ar fiksētas uztveres spēju savā redzējumā, jo brīvā dabā notiek nepārtraukti mainīga – viss mainās, nekas nestāv uz vietas, piemēram, saule mainās ar it kā nemanāmu gaismas kustību un ēnojumu – viss atrodas nepārtrauktā kustībā.

Katru brīdi skatījuma vietās krāsas mainās, tāpēc jāspēj nofiksēt savu redzējumu, lai īstajā brīdī iemūžinātu to radošajā darbā.

Plenērā tapušos darbos bagātīgi var redzēt, kā, daudzveidīgās kustībās mainoties, visas krāsas atrodas nemitīgā ritējumā.

Ar to tad visas šīs dienas patiešām bija neaizmirstamas!

 

 

Teksts: Roberts Kesenfelds
Foto: Santa Kesenfelde


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas