Search form

09.10.2018

Drukāt

Tā staro dzīvesprieks Liepājā!

Photo


11. septembrī projekta “Lai staro dzīvesprieks mūsu Liepājā!” rodarbu nodarbības ietvaros Liepājas RB biedri apmeklēja pilsētas mākslas salonu „Ludviķis”. Šis mākslas salons ir mākslinieku un Liepājas mākslas plenēra organizatoru Ingas un Aivara Kleinu izlolota vieta, kur var apskatīt un iegādāties mākslas priekšmetus. Salons iekārtots 200 gadus senā koka mājā, ko rūpīgi un ar mīlestību restaurējis pats Aivars. Par vietas vēsturi liecina atsegtie dažādu laikmetu ornamenti uz sienām un griestiem.
Bija interesanti uz vietas izpētīt Liepājas mākslinieku darbus – Baltijas meistaru keramiku, Ingas veidotās rotas, Aivara paša darinātos koka traukus, par kuriem detalizētāk pastāstīja organizatore Inga, – no kādiem kokiem izgrebti, kur tos var izmantot utt.

 

13. septembrī kulinārijas nodarbībā sanākušie gatavoja pildītās paprikas. Bija tās jānomazgā – jāizņem sēklas, jāsagatavo maltās gaļas masa – rīsi, burkāni un sīpoli, ar ko pildīt izgrebtās paprikas. Sapildījām masu paprikas, salikām uz pannas, uztaisījām mērci, ar ko masu pārliet, tad likām krāsniņā sutināties. Pēc noteikta laika pildītā paprika bija gatava. Jauki smaržoja visas telpas. Liepājniekiem pēc šāda kulinārijas bija prieks.

 

 

25. septembrī – rokdarbu nodarbībā beidzot iesākām veidot citus darbiņus. Mūsu brīnišķīgās rokdarbnieces Innas Baranovas vadībā mācījāmies pareizi tamborēt. Viņa mums parādīja dažādus sava amata noslēpumus – knifiņus. Dažām dalībniecēm jau bija pieredze tamborēšanā, bet citas tamborēja pirmo reizi. Turpmāk kopīgi darināsim visādas lietiņas.

 

27. septembrī – konditorejas nodarbībā gatavojām latviešu saldo ēdienu – maizes zupu.
Gatavošanas process aizņēma ilgu laiku. Sākumā nomazgājām un sagriezām dažādus žāvētos augļus – dzērvenes, aprikozes, rozīnes un plūmes, brūninājām maizi cepeškrāsnī, pēc tam to mērcējām karstā ūdenī, sajaucām ar augļiem un brīdi pavārījām, kamēr gatava. Patika putot saldo krējumu, kas bija skaists dekors katra ēdāja maizes zupai. Garš bija ceļš līdz rezultātam, un tas atsauca atmiņā latvisko ēdienu tradīcijas no senču laikiem.

 

Projektu “Lai staro dzīvesprieks mūsu Liepājā!” finansē Liepājas pilsētas pašvaldība un līdzfinansē LNS sadarbības partneris SIA “LNS Rehabilitācijas centrs”.

 

Rakstu sagatavoja: ziņu korespondents Ainārs Ostvalds un projekta brīvprātīgā Ilze Jaunzeme
Foto: Ilze Jaunzeme
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas