Search form

07.11.2018

Drukāt

Liepājas RB projekta pasākumi oktobrī

Photo


 9. oktobrī mums bijām apmeklēt mākslas galerijā „Promenāde“. Tur skatījām dažādu autoru gleznas, kā arī kristāla traukus, keramikas un metāla izstrādājumus.

Pēc tam devāmies uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur bija izvietota izstāde “Stāstu sega’’, kur latvieši, kuri dzīvo ārzemēs izveidojuši mazus rokdarbiņus vienā lielā segā, kur stāsta par saiknēm ar Latviju. Ko mēs skatījām, jūs varat aplūkot fotogrāfijās.

 

11.oktobrī kulinārijas nodarbībā vārījām īstu, brangu latviešu zupu no 3 veidu gaļas – soļanku! Kā jau fotogrāfijā redzams, čakli strādājām – mizojām kartupelīšus un pa to laiku, kamēr vārās buljons, tika gatavota gaļa, kas bija izvārīta pirms tam: sagriezām sīpoliņus, marinētos gurķīšus, gaļu un to visu sautējām uz pannas kopā ar tomātu pastu.

Atlika tikai sajaukt kopā lielajā kaltā visas nepieciešamās sastāvdaļas un pavārīt vēl dažas minūtes, līdz kamēr gatavs. Pa to laiku kamēr vārās brangā zupiņa mūsu “otrās mājas’’ telpas bija piepildījušās ar zupas aromātu. Nu tik vēl pie galda pievienot krējumiņu un citrona šķēlīti.

 

23. oktobrī paredzētajā rokdarbu nodarbībā mēs turpinājām apgūt tamborēšanas prasmes Inas Baranovas vadībā – viņa ir mūsu zelt meistare tamborēšanā! Pamazām, pamazītiņām mums veidojas darbiņi, kas saistīti ar latviskumu. Kādi? To redzēsim, kad būsim izveidojuši visus darbiņus, kas patlaban top!

 

 

25. oktobrī konditorejas nodarbībā sanākušie cepa ābolkūku „Šarloti”. Jau iepriekš arī cepām ābolkūku, bet šoreiz veidojām savādāku, ar savu stāstu, savu garšu. Kā jau redzam fotogrāfijās – mizojām un sagriezām ābolus, gatavojām mīklu. Visi aktīvi strādāja, jo ātrāk gribējās nogaršot šo gardo kūku pie tējas vai kafijas tases. Un, lūk, rezultāts tiešām bija brīnumgards!

 

 

Projektu “Lai staro dzīvesprieks mūsu Liepājā!” finansē Liepājas pilsētas pašvaldība un līdzfinansē LNS sadarbības partneris SIA “LNS Rehabilitācijas centrs”.

 

Rakstu sagatavoja: ziņu korespondents Ainārs Ostvalds un projekta brīvprātīgā Ilze Jaunzeme
Foto: Ilze Jaunzeme, Gundega Paņko
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas