Search form

07.12.2018

Drukāt

Dienas centrā „Rītausma” vērtīgas nodarbības

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar SIA “Onplate”piedāvāja dienas centra „Rītausma” klientēm apmeklēt 4 nodarbību ciklu par fizioloģiskām un emocionālām pārmaiņām sievietes ķermenī, sasniedzot 40 gadu slieksni.


Pirmais nodarbību cikls sākās ar lekciju, ko sniedza pazīstamā ģimenes psiholoģe Aina Poiša. Nodarbības apmeklētājas ieguva informāciju par pašmotivāciju un pašvērtējumu, par to, kā pašu bērnībā iegūtā audzināšanas pieredze ietekmē ģimenes situāciju, kādi ir bērnu katra vecumposma uzdevumi un kā vecākiem tiem pielāgoties.

Tika aplūkota arī tēma par šķiršanās sāpju pārdzīvošanu un negatīvās pieredzes pārvēršanu pozitīvā pamatā jaunas dzīves sākumam. Dzīvē nākas pieredzēt dažādus notikumus, no kuriem cilvēks veido savas ģimenes musturus, ieaužot tajos gan pozitīvos, gan negatīvos notikumus.

Vienmēr jāiet cilvēkos, jāveido kaut kas jauns dzīvē. Vientuļiem pensionāriem pēc dzīvesdrauga zaudējuma jāapmeklē kaut vai dienas centri, jātiekas ar citiem – tad būs daudz vieglāk pārdzīvot otra cilvēka aiziešanu. Lekcijas beigās bija iespējams saņemt atbildes uz jautājumiem.

 

Nākamajā lekcijā ginekoloģe Karlīna Elksne izskaidroja, kādas pārmaiņas sagaida sievieti premenopauzes un menopauzes periodā. Medicīna strauji attīstās, un ir daudz iespēju, kā sev palīdzēt šajā mūža posmā. Šajā lekcijā klientēm bija ļoti daudz jautājumu – man bija par to liels prieks.

 

Pēc tam sekoja uztura speciālistes Gitas Ignates lekcija par veselīga uztura pamatprincipiem un ieteikumiem, ko šajā jomā darīt sevis labā. Nodarbības laikā klientiem bija iespēja kopā ar speciālisti pagatavot veselīgu našķi jeb uzkodu un to arī nobaudīt.

 

Pēdējā cikla nodarbībā sporta speciāliste Ieva Krūmiņa pastāstīja par to, ko katru dienu var darīt, lai justos labāk, jo, paliekot vecākiem, sāk rasties dažādas slimības. Speciāliste uzsvēra fizisko aktivitāšu nozīmi ikdienā jebkurā vecumā – kopā ar viņu klātesošie praktiski apguva vingrojumus, kurus ieteicams veikt regulāri ikdienā.

 

Otrs lielais nodarbību cikls bija mākslas terapijas nodarbības desmit dienas centra „Rītausma” klientiem, kas norisinājās dienas centrā „Ābeļzieds”. Nodarbībās klientiem bija iespēja izpausties radoši – zīmēt, līmēt, veidot kolāžas, gatavot no plastilīna, tā attēlojot savas tā brīža sajūtas. Pēc tam pārrunāt to ar kvalificētu mākslas terapeiti Ingu Bitēnu. Nodarbība notika dažādi – individuāli, pa pāriem, grupās. Visspilgtāk klientiem atmiņā palika grupas darbs nesarunājoties. Liels bija viņu izbrīns, ka nekomunicējot var radīt skaistu kolāžu. Nodarbības beigās visi dalībnieki saņēma mazu dāvanu – mandalu krāsojamo grāmatu.

Galvenie ieguvumi pēc mākslas terapijas nodarbības – savas varēšanās apzināšanās, pašvērtējuma celšanās, emociju un impulsu regulēšana, radošās atklāsmes veicināšana un – vēlme vēlreiz apmeklēt šāda veida nodarbības.

Ja arī jūs vēlaties piedalīties mākslas terapijas nodarbībā, nāciet uz dienas centru „Rītausma” pieteikties – nākamgad atkal sarīkosim šādu mākslas terapijas nodarbību.

 


Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.
Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv.

 


Teksts: Gunta Birnīte
Foto: Sigita Ķikure, Edīte Brence, Arta Birzniece-Siliņa
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas