Search form

25.05.2019

Drukāt

Atmiņu taka pa Rīgas MRU un Rīgas biedrībai – 99

Rīgas biedrība 17. maijā pl. 17.30 organizēja kopīgu atmiņu un pastaigu ekskursiju pa bijušo Rīgas mācību-ražošanas uzņēmumu (MRU), kas atrodas Elvīras ielā 19.


Tā bija mūsu biedres, LNS viceprezidentes Ineses Immures ideja. Šajā pasākumā piedalījās gan jauni, gan veci, gan arī bijušie MRU darbinieki.

Rīgas RB priekšsēdētāja Santa Kesenfelde atklāja šo skaisto pasākumu, sekoja arī Rītausmas TRIO melodeklamācija.

Uzstājās bijusī un cienījamā Rīgas MRU seniore Anna Moiseja, kura dalījās savās atmiņās par darba gaitām uzņēmumā.

Pēc tam bijusī brigadiere seniore Jadviga Bočkāne sarīkoja ekskursiju pa MRU telpām un stāstīja, kā agrāk uzņēmumā darbinieki strādāja, kā un kādu produkciju ražoja.

Tika apmeklēta bijusī kopmītne, kura tagad pārveidota par LNS mītnes vietu. Tur vēlreiz pasākuma dalībniekus iepriecēja melodeklamācija.

Līga Pauniņa no LNS muzeja parādīja sagatavoto apmēram 10 minūšu ilgu videosižetu. Tas bija video par Rīgas MRU vēsturi.

Videofilma stāstīja par sešiem senioriem, kuri strādāja par šuvējiem, audējiem, apavu virsu taisītājiem, kurpniekiem u.t.t. dažādās Rīgas pilsētas vietās – Lāčplēša ielā, Kr. Barona ielā, Ēveles ielā, Zirgu ielā un Miera ielā. Jo tolaik Elvīras ielā jaunās ražošanas telpas vēl nebija uzceltas.

Jāsaka sirsnīgs paldies Spodrītei, Jadvigai, Marijai, Dainai, Vasilijam un Harijam par interesanto un saturīgo uzstāšanos. Šī videofilma turpmāk glabāsies LNS muzejā arhīvā.

Pasākuma dalībnieki varēja arī apskatīt foto izstādi par Rīgas MRU vēsturi.

Bet pasākums ar to vis nebeidzās. Dalībniekus LNS mītnes otrā stāva sapulču zālē gaidīja klāti galdi, lai svinētu Rīgas biedrības 99. dzimšanas dienu.

Tie izdevās sirsnīgi un mīļi. Tika pasniegti gardi kliņģeri.

Sadarbībā ar LNS Jauniešu centru (JC) tika organizētas prāta spēles par mūsu nedzirdīgo vēsturi. Prāta spēlēs bija 24 jautājumi, piedalījās 10 komandas, katrā pa 3 cilvēkiem.

Pirmo vietu ar divām kļūdām ieguva komanda ar nosaukumu "LIZ" – Līga Pauniņa, Ints Zvirbulis un Zane Bondare.

Otrā vieta ar četrām kļūdām tika komandai "Baltais nams" – Paulis Kalniņš, Dzintra Intsone un Rūdolfs Kesenfelds.

Un visbeidzot, trešo dalīto vietu izcīnīja divas komandas ar piecām kļūdām katrai, no kurām viena bija komanda "Latvieši" – Alma Stroža, Tatjana Urboniene un Harijs Rencis, bet otrā – "Pavasaris" ar Lauru Vicinsku, Veltu Kleinu un Agri Kopštālu.

Jāatzīmē, ka pasākums turpinājās līdz pl.2,30 no rīta.

Liels paldies visiem dalībniekiem, kas piedalījās šajā jaukajā pasākumā!

 

 

Līga Pauniņa
Foto: Santa un Rūdolfs Kesenfeldi


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas