Search form

19.06.2019

Drukāt

Daudz redzēts un izbaudīts vienā dienā

Ekskursijā pašā karstākajā jūnija dienā, kad ārā bija +30 grādu, dienas centra “Rītausma”’ klientiem bija iespēja iepazīt Vidzemi


Šajā maršrutā kā pirmo apmeklējām Āraišu arheoloģisko parku, pirmo iedzīvotāju apmešanās vietu tālajā akmens laikmetā un Āraišu ezerpili, kuru cēlusi un apdzīvojusi lielākā latviešu sentauta – latgaļi.

Tālāk devāmies uz kamieļu parku “Rakši” Amatas novadā. Tur iepazināmies ar austrumu dzīvnieku karaļiem – kamieļiem.

Protams, redzējām tur arī citus dzīvniekus – lamas, ēzeļus, kalnu kazas. Mielojāmies ar kamieļu piena pankūkām. Patiešām garšīgi.

Nākamā vizīte Raunas uzņēmumā “Latvijas ķiploki”. Saimniece pastāstīja, ko no ķiplokiem var saražot. Klientiem piedāvāja ķiploku zupu, ķiploku sviestu un nobeigumā, visiem par sajūsmu, pat ķiploku kūku. Kūka bija garda jo garda! Liels bija pārsteigums, ka no ķiplokiem var pagatavot arī alu.

Līgatnes vīna darītavā ekskursijas nobeigumā mums piedāvāja degustēt dažādus vīnus – no rabarberu vīna līdz omes vīnam.

Pēc tam gida pavadībā izstaigājām Līgatni, ko sauc arī par alu pilsētu. Līgatnē ir 330 alas, kas iedzīvotājiem kalpo kā personīgo lietu glabātavas vai pagrabi. Izsekojām līgatniešu gaitām no vecām skolām līdz slimnīcai un apskatījām īpatnējās koka mājas, kur senči kādreiz dzīvojuši.

Kā redzams, brauciena programma bija labi pārdomāta – daudz skatāmo un arī “garšojamo” objektu. Interesanti!

Liels paldies visiem par izturību.

 

 

Sigita Ķikure
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas