Search form

19.09.2019

Drukāt

„Rītausmas” jauniešiem treniņnometne uz „Tallink” kuģa

Kā jau katru gadu pirms jaunās deju sezonas LNS k/n „Rītausma” jauniešu deju kolektīvs organizē deju nometni, taču šoreiz viesu nama vietā tika izvēlēta neparasta vieta – „Tallink” prāmis „Isabellle” ceļā uz Zviedriju un atpakaļ.


Šajā treniņnometnē nebija paredzēts traki daudz darba ar jauniem priekšnesumiem – tikai atsvaidzinātas nupat notikušās izrādes „Nedzirdīgie arī raud!” dejas, tāpēc varējām atļauties nedejot no rīta līdz vakaram, bet  baudīt saturīgu atpūtu arī citās nodarbībās.

Ar lielu atkaltikšanās prieku

Uz prāmja uzkāpām 27. augusta pēcpusdienā pēc vasaras atpūtas. Bet brīvība un saules baudīšana uz klāja nebija ilga, jo es kā kolektīva vadītāja visus jau gaidīja kuģa konferenču telpā, kura bija pielāgota deju mēģinājumu vajadzībām. Pēc jaunās sezonas plānu pārrunāšanas un dalībnieku darboties apņēmības noskaidrošanas, sākām dančus. Iekustēties bija mazliet grūtāk kā vienmēr, taču forši bija visus caur kustībām pasveicināt un apmīļot, tādā veidā atkal pamodinot kolektīva kopīguma garu!

Pēc deju mēģinājuma vēl  piedāvāto šova programmu, kur uzstājās patiešām labi dejotāji no Ungārijas ar asprātīgi iestudētām 2 koncertprogrammām. Bija vērts redzēt!

 

Pēc sātīgām  brokastīm - ekskursijas

Nākamajā rītā izkāpām galapunktā Stokholmā, kur Deju muzejā mūs jau gaidīja  angliski runājošs gids, līdz ar to zīmju valodas tulkiem Danai, Rotai, Zanei un Ilvai bija iespēja pārbaudīt savas prasmes tulkošanā no angļu valodas uz latviešu.

 Šķiet, ka izdevās ļoti veiksmīgi sastrādāties un labi veikt savu darbu, citai citu atbalstot! Deju muzejā vispirms mums pastāstīja, kā muzejs radies, kurš šo kolekciju un informāciju par deju vēsturi apkopojis, kā arī parādīja filmu par deju stilu dažādās pasaules malās.

Pēcāk devāmies pa muzeja telpām, lai apskatītu tradicionālo deju attīstības vēsturi caur tērpiem, aprakstiem un vizuālo materiālu, kā arī baleta, īpaši zviedru baleta attīstību. Muzeja pagrabstāvā pašlaik ir Austrumu (Ķīna, Japāna) deju vēstures ekspozīcija ar patiesi neierastiem deju mākslas uzvešanas veidiem, tērpiem un rekvizītiem

 

Kopumā bija ļoti interesanti

Viss redzētais lika  aizdomāties, ka deja nav baudāma tikai eiropiešu klasiskajā izpratnē, bet kā jebkura kustība var būt var būt arī dziļi filozofiska.

Pēcāk apskatījām gan galvaspilsētas šaurāko ieliņu, gan karaliskās ģimenes pili, gan tirgus laukumu ar mazo puisīti” – noglaudot tam galviņu, jādomā labas domas...

Tā kā grupā bijām 20 cilvēki, tad katram bija sava pieredze – bija jau daudz ko redzējuši agrāk un vēlējās vienkārši izbaudīt jauko laiku, citi pabija Vasa” muzejā vai pāris stundas devās savās gaitās.

 

Galvenais uzdevums dejot!

Žēl, ka atpūtai vienmēr pietrūkst laika, taču prāmis negaidīs, tāpēc visi jau pievakarē tikās atkal kuģa konferenču telpā, lai turpinātu dejot. Šoreiz dejošana bija nedaudz apgrūtināta, jo prāmis vairāk šūpojās nekā turpceļā.

 

Uz kapteiņa komandtiltiņa

 Neskatoties uz stingro režīmu, notika nelielas atkāpītes no kolektīva vadītājas uzstādītās programmas, jo pavērās iespēja dalībniekiem apmeklēt kapteiņa komandtiltiņu. Šī iespēja radās, pateicoties vēl nesen LN RC strādājošam tulku kolēģim Rolandam Brikmanim, kurš šobrīd strādā par apsargu uz „Tallink” prāmja .„Isabelle” – viņš mums noorganizēja šo ekskursiju. Iespaidi bija kolosāli, vienīgi fotogrāfijās ar solīdi ģērbto kuģa darbinieku mēs tur blakus esam treniņtērpos... Bet tas iespaidus un pateicību Rolandam un kuģa apkalpes komandai nemazina.

Vakara tupinājumā atkal jau vērojām ļoti interesantus deju uzvedumus, kā arī dejojām paši līdz rītam...

 

Kopumā jāsecina

Uz kuģa notikušais bija kā kolektīva atkalsaliedēšanas līdzeklis, jo, ja mēs brauktu vienkārši atpūtas braucienā, tad 20 cilvēku izklīstu pa kuģi kur nu kurais, bet šādā veidā mēs visi pārsvarā noturējāmies grupā kopā un tiešām saturīgi pavadījām savu brīvo laiku!

Paldies jums, mani „bērniņi”, ka, neskatoties uz saviem ikdienas pienākumiem un noguruma, spējāt apņemties, savākties un nākt dejot no sirds! Tas taču uzlādē ar jaunu enerģiju, vai ne!?

 

 

Teksts: Dana Kalpiņa - Geida
Foto no dejotāju personīgā arhīva


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas