Search form

11.01.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.123


Nedzirdīgo ziņas
 
Bērni 7. janvārī „Rītausmā” varēja no sirds līksmoties ap savu eglīti.
Pasākumā piedalījās 42 bērni, daudz vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad šādā pasākumā piedalījās 28 bērni. Pasākumu vadīja Elfa Zariņa, mazos svinētājus iepriecināja par rūķiem pārģērbušies aktieri un par zvēriņiem pārģērbušies dejotāji. Mazos iepriecināja arī melodeklamācijas, piemēram, bērniem tik veselīgā „Glāze piena”. Dejotāji dejas iesāka paši, bet pamazām tajās priecīgi iesaistījās arī bērni. Kad kopīgi bija sasaukts Salatētis, bērni skaitīja dzejolīšus un saņēma dāvanas. Viss notika ļoti sirsnīgā atmosfērā.
Foto: Laine Ķīse
 
Sociālās Integrācijas valsts aģentūras (SIVA) Koledžā Jūrmalā, Slokas ielā 61, līdz 25. janvārim vēl var pieteikties tie, kuri grib mācīties valsts apmaksātās studijās par surdotulkiem.
Visus jautājumus var noskaidrot pie Ilzes Erdmanes, telefons 67811765 jeb arī kancelejā 67811757. No 25. janvāra notiks pieteikušos kandidātu testēšana, un  6. februārī sāksies jaunās surdotulku grupas apmācības.
Foto: www.siva.gov.lv
 
Ar šā gada 1. janvāri beidzot arī nedzirdīgie sportisti un sporta darbinieki varēs saņemt MK noteikumos paredzētās naudas balvas par sasniegumiem starptautiskajās sacensībās.
Agrāk par nedzirdīgo sportistu prēmēšanu sakarā ar izciliem sasniegumiem Ministru kabinets pats izlēma, cik lielu prēmiju piešķirt, jo noteikumos tas nebija paredzēts. Bet tagad jaunie MK Noteikumi nosaka, ka par viņu sasniegumiem varēs piešķirt naudas balvas 50% apmērā no dzirdīgo sportistu sacensību uzvarētāju balvām. Tas nozīmē, ka nedzirdīgie sportisti varēs iegūt lielākas naudas balvas, piemēram, par pirmo vietu Nedzirdīgo olimpiskajās spēlēs saņems līdz 50 tūkstošiem latu ‒ pusi no summas, kas pienākas par zelta medaļu dzirdīgo olimpiskajās spēlēs. Prēmijas saņems arī šī sportista treneris un sporta federācija.
Foto: www.lnsf.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Ar šo gadu pašvaldībām ir tiesības izvēlēties ar nekustamā īpašuma nodokli aplikt arī palīgēkas.
Taču valstī ir daudz palīgēku, kas agrāk reģistrētas Valsts zemes dienesta (VZD) Kadastra reģistrā, taču pašlaik vairs nepastāv, jo nojauktas vai sabrukušas. Taču šīm palīgēkām – dažādiem šķūnīšiem, garāžām, siltumnīcām un piebūvēm ik gadus tiek aprēķināta kadastrālā vērtība. Tāpēc tās tagad līdz 1.oktobrim varēs bez maksas dzēst no reģistra. Lai dzēstu palīgēku no Kadastra reģistra, īpašniekam jāsaņem pašvaldības atzinums, ka reģistrētā būve vairs nepastāv, un tas jāiesniedz VZD.  
Foto: www.bauskasdzive.lv
 
Pagājušajā gadā Latvijā patvērumu lūguši 335 ārzemnieki.
Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, to skaits strauji pieaudzis  – 2010.gadā patvērumu lūdza tikai 61 persona, bet agrākajos gados vēl mazāk. Visvairāk patvēruma meklētāju bija no Gruzijas (176), Kongo (39), Krievijas (18), Irānas (16), Sīrijas (16), Kamerūnas (10) un Libānas (10). Visvairāk tie bija tādi, kuri Eiropā ieradušies uzlabot savu ekonomisko situāciju, nevis bēguši no reāliem draudiem vai vajāšanas savā valstī. Uz šādām personām patvēruma sistēma neattiecas, un viņi tiek sūtīti atpakaļ.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Svētdien Daugavpils novada Naujenes pagastā viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas "Krauja" no sliedēm nogāja un apgāzās 16 kravas vilciena cisternas.
Zemē noplūdis ap 150 tonnām bīstamo vielu un bojāti aptuveni 250 metri sliežu ceļa. Lai ierobežotu noplūdušo vielu izplatību izveidots aizsargdambis 4000 kvadrātmetru platībā un aizbērti tuvumā esošie grāvji.
 «Latvijas Dzelzceļš» apņēmies novērst negadījuma sekas, izvest piesārņoto grunti un atvest vietā tīru, kā arī atlīdzināt vietējiem zemes īpašniekiem radītos zaudējumus. Pasažieru pārvadājumus notikusī avārija neietekmē, jo tie pa šo līniju nenotiek.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Rīgā, Nīcgales ielā pagājušajā ceturtdienā divas sievietes, izliekoties  par sociālajām darbiniecēm, kādai  89 gadus vecai sievietei nozaga 1600 latus.
Krāpnieces lūdza uzrādīt visus dzīvoklī esošos naudas līdzekļus. Kad saimniece naudu parādīja, viena no sievietēm paziņoja, ka viņai slāpst un lūdza ūdens glāzi. Saimniece devās uz virtuvi, istabā atstājot naudu un abas sievietes. Pēc tam sievietes padzērās un devās projām. Vēlāk dzīvokļa saimniece atklāja, ka nauda pazudusi. Policija aicina uzmanīties no krāpniecēm un nekad dzīvoklī nelaist iekšā nepazīstamas personas, kuras nevar parādīt dienesta apliecību.
Foto: www.ogrenet.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Igauņi rosinās pasaules iedzīvotājus uz apkārtējās vides sakopšanu, organizējot līdz šim lielāko atkritumu savākšanas dienu pasaules mērogā.
Akcija nosaukta par World Cleanup 2012 jeb Pasaules talka 2012, un tās mērķis ir iesaistīt 300 miljonus cilvēku vairāk nekā 100 pasaules valstīs, lai savāktu ap 100 miljoniem tonnu izmētāto atkritumu.
Jau 13. janvārī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā sabrauks pārstāvji no 83 valstīm, lai tiktos konferencē, bet 24. martā sāksies šī sešus mēnešus ilgā akcija. Katrā reģionā talka ilgs vienu dienu.
 Arī Eiropas Parlaments (EP) pagājušā gada nogalē pievienojās šai igauņu idejai, aicinot 2012. gadā visus eiropiešus iesaistīties vēsturiski lielākajā atkritumu savākšanas talkā.
Latvijā Lielā talka notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. Šogad tā plānota 2012. gada 21. aprīlī.
Foto: www.tirailatvija.lv
 
Aizvadītais gads bijis drošākais civilās aviācijas nozares vēsturē, lai gan pasažieru skaits turpina pieaugt.
2011. gadā 38 miljonos lidmašīnu reisu pārvadāti vairāk nekā 2,8 miljardi cilvēku. Traģiskas lidmašīnu avārijas bijušas tikai 25 reisos no 38 miljoniem. Tas ir viens nelaimes gadījums uz 1,52 miljoniem lidojumu. Lidmašīnu avārijās 2011.gadā dzīvību zaudējuši 497 cilvēki. 2010. gadā lidmašīnu avārijās bojā gāja 828 cilvēki. Lidošanai visdrošākie reģioni ir Austrālija, ASV un Rietumeiropa.
Foto: www.apollo.lv
 
Baltkrievija ieviesusi jaunu likumu, kas aizliedz pieeju vairākām ārvalstu interneta vietnēm.
Likums nosaka – Baltkrievijas iedzīvotāji varēs lietot pakalpojumu un preču pirkšanai tikai tās vietnes, kuras beidzas ar domēnu ".by" – tas nozīmē Baltkrieviju. Piemēram, ja kāds Baltkrievijas iedzīvotājs vēlēsies kaut ko iegādāties interneta veikalos "Amazon.com" vai "eBay.com", tad viņš pārkāps likumu. Paredzēts sods arī par "ekstrēmistu" vai "pornogrāfisku" interneta vietņu apmeklēšanu.
 Par jaunā likuma neievērošanu draudēs naudas sods. Likums arī paredz, ka interneta kafejnīcām un interneta nodrošinātājiem jāziņo par tiem, kas neievēros jauno likumu.
Foto: www.imedia.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas