Search form

25.01.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.125


Nedzirdīgo ziņas
 
 21. janvārī Kuldīgas vieglatlētikas manēžā jau otro gadu pēc kārtas norisinājās "Kuldīgas Katrīnas kausa" vieglatlētikas sacensības.
 Tajās piedalījās arī LNSF sportists Māris Grēniņš. 60 metru barjerskrējienā viņam labi izdevās starts, taču tad viņš aizķērās aiz otrās barjeras un mazliet zaudēja ātrumu. Tāpēc neizdevās panākt itālieti, kurš ieguva pirmo vietu, un Māris palika otrajā vietā ar rezultātu 8,06 sekundes. Nākamajā startā 60 metru skrējienā Māris ieguva trešo vietu ar rezultātu 6,83 sekundes.
Foto: www.lat-athletics.lv
 
Latvijas Nedzirdīgo Sporta federācijas boulinga čempionāts vienspēlēs notiks 11. februārī pl. 11 sporta un atpūtas centrā „Bowlero” Rīgā, Lielirbes ielā 27.  
Pieteikumi ar dalības maksu 2 Ls jāiesniedz līdz 2. februārim pl. 15. Pēc šī termiņa vai bez pieteikuma maksa ir 4 Ls.
Čempionāta boulingā dubultspēles  notiks 24. martā.
LNSF balvas izcīņa zemledus makšķerēšanā notiks 18.februārī pl. 9 – 16 Dūņezerā, Ādažu pagastā, Ādažu novadā. Pieteikumi jāiesniedz līdz 9. februārim pl. 15. Dalības maksa – tāpat kā boulingā.
Foto: www.lnsf.lv
 
Pasaules Nedzirdīgo federācijas prezidentam Kolinam Allenam tuvojas 50. dzimšanas diena. Daudzi viņam jautā, ko dāvināt apaļajā jubilejā. Tāpēc Allena kungs publiski paziņoja savu lūgumu: visiem, kas viņu vēlas sveikt dāvanas vietā ziedot naudu PNF dažādu projektu īstenošanai.
Foto: www.wfdeaf.org
 
 
Latvijas ziņas
 
Satversmes tiesa nolēma ierosināt lietu pēc 30 Saeimas deputātu pieteikuma "krievu valodas referenduma lietā", tomēr pats referendums netiek apturēts.
 Tas notiks paredzētajā laikā  – 18. februārī. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vismaz 770 tūkstoši vēlētāju.
Foto: www.delfi.lv
 
Tautas skaitīšanas rezultāti atklāj, ka  iedzīvotāju skaits Latvijā nedaudz   pārsniedz 2 miljonus.
 Situācija Latvijā ir sliktāka, nekā cerēts, jo bērnu ir divreiz mazāk nekā pensionāru, turklāt  pensijām vajadzīgi lieli līdzekļi.
 Latvijas iedzīvotāju skaits kopš 2000.gada tautas skaitīšanas samazinājies par 13% jeb par 309 000 cilvēku, visvairāk tas noticis Latgalē un Vidzemē. No kopējā iedzīvotāju skaita latviešu ir 62 %, bet krievu – 26 %.
Vairāk faktu par 2011. gada tautas skaitīšanu var atrast www.csb.gov.lv sadaļā „Tautas skaitīšana”.
Foto: www.reitingi.lv
 
Iedzīvotāju skaita samazināšanās notiek arī tāpēc, ka Latvijā ir pārāk zems bērna kopšanas pabalsts.
Tas ir tikai 57 eiro mēnesī, bet ES valstīs - 232 eiro mēnesī.
 Latvijā ir arī viszemākais ģimenes valsts pabalsts (8 lati jeb 11,4 eiro, bet Eiropā tas ir 114 eiro mēnesī). Atšķirībā no daudzām citām valstīm Latvijā neparedz atbalsta sniegšanu daudzbērnu ģimenēm ilgstošā laika periodā. Arī Saeimas deputāti uzskata, ka 8 latu vietā vajag maksāt vismaz 20 latus,  par katru nākamo bērnu paredzot vēl lielāku summu. Igaunijā, piemēram, pat krīzes laikā būtiskākie pabalsti ģimenēm ar bērniem netika samazināti.
Foto: www.ir.lv
 
Līdz 5. februārim Labklājības ministrija (LM) aicina visus izteikt savu viedokli.
 LM gaida priekšlikumus par sagatavotajiem grozījumiem koncepcijā „Par sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilitāti ilgtermiņā”. Tie redzami  LM  mājaslapā.
Grozījumu būtība: nepieciešams pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu līdz 65 gadiem. Pašlaik pensionēšanās vecums ir 62 gadi, un Latvijā strauji pieaug pensionāru skaits. Vienlaikus samazinās jaunu strādājošo cilvēku skaits, no kuru nodokļiem šīs pensijas varētu maksāt.  
 Aptaujas anketu varat aizpildīt šeit: http://www.lm.gov.lv/text/2158
Foto: www.lm.gov.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Eiropas Parlamenta  prezidenta vēlēšanās uzvarējis vācietis Martins Šulcs. Viņam būs jāvada parlaments līdz nākamajām prezidenta vēlēšanām 2014. gadā. Politisko karjeru viņš uzsāka jau 19 gadu vecumā, kad iestājās vācu Sociāldemokrātiskajā partijā. Eiroparlamentā Šulcu ievēlēja 1994. gadā.
Līdz šim EP vadīja bijušais Polijas premjers Jeržijs Buzeks.
Foto: www.diena.lv
 
Horvātijā notika referendums par pievienošanos Eiropas Savienībai (ES).
Referendumā piedalījušies tikai 54 % balsstiesīgo vēlētāju. No tiem pievienošanos ES  atbalstījuši vairāk nekā 66% vēlētāju. Iestāšanos  atbalsta visas lielākās Horvātijas politiskās partijas, un tas bijis valsts stratēģiskais mērķis jau kopš neatkarības izcīnīšanas pēc 1991.– 1995.gada kara.
 Līgums par iestāšanos ES jau parakstīts. Horvātija oficiāli ES tiks uzņemta 2013. gada 1. jūlijā.
Foto: www.tvnet.lv
 
Sešpadsmit gadus vecā nīderlandiešu jauniete Laura Dekere noslēgusi kuģojumu apkārt pasaulei.
Viņa tagad kļuvusi par jaunāko cilvēku, kam tas  izdevies vienatnē. Dekeres ceļojums sākās pagājušā gada 20. janvārī no Sintmārtenas salas Karību jūrā. Ceļojumam noslēdzoties, viņa pārspēja iepriekšējo jaunāko pasaules apkuģotāju Džesiku Vatsoni, kura savu ceļojumu apkārt pasaulei noslēdza 2010. gada maijā un tanī laikā bija gandrīz 17 gadus veca.
 Ginesa rekordu grāmatā Dekeri tomēr neierakstīs, jo grāmatas sastādītāji neatzīst mazgadīgo sasniegumus, tos uzskatot par nepiemērotiem vai bīstamiem.
Foto: www.diena.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas