Search form

19.09.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.157


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Lielā zivs
Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstēs spiningošanā 15. septembrī Babītes ezerā vislielāko lomu izvilka pieredzējušais copmanis Aleksandrs Romanovs. Viņa guvums kopsvarā: 12,52 kg. Viņš noķēra arī vislielāko zivi – 93 cm garu un 5 kg smagu līdaku. Sacensībās piedalījās 11 dalībnieki, galvenais tiesnesis –  Juris Grundulis, vecākais.
Foto: Juris Grundulis (sen.)
 
Mūsu kalnu riteņbraucējiem – pirmās ugunskristības Eiropas čempionātā
Trīs Latvijas nedzirdīgie riteņbraucēji no 9. līdz 16. septembrim pirmo reizi piedalījās Eiropas Nedzirdīgo čempionātā kalnu riteņbraukšanā, kas notika Krievijā, Toljati. 20 km distancē Mārcis Skabs ieguva 14. vietu, Andis Krams – 15. vietu, bet Emīls Krams tika diskvalificēts.
Komandu stafetē Latvijas komanda, kurā bija visi trīs jau minētie sportisti, ieņēma 5. vietu. 55 km distancē 21 sportista konkurencē Emīls ieguva 9. vietu, Andis 14. vietu, bet Mārcis līdz finišam netika.
Foto: www.usadeafcycling.org
 
Nedzirdīgajiem atsaka kruīzu
Nedzirdīgam britu pārim Kārenai un Pīteram Harisoniem tika atteikta dalība kruīza braucienā ar kuģi uz Turciju un Grieķiju pēc tam, kad kruīza kompānija „Thomson Cruises” uzzināja, ka viņi ir nedzirdīgi. Pārim pateica, ka viņi varēs braukt tikai tad, ja viņiem būs dzirdīgs asistents, kas varēs dzirdēt trauksmes signālus un paziņojumus.
Britu ģimene nesamierinājās ar noraidījumu, un nedzirdīgā pāra dēls Pols Harisons sociālajos medijos izvērsa aizstāvības kampaņu. Kruīza kompānija tomēr atļāva nedzirdīgajam pārim piedalīties braucienā, nodrošinot laulātajiem vibrējošus peidžerus paziņojumiem ārkārtas gadījumos. Harisonu pāris 10. septembrī devās braucienā.
Vairāk par to lasiet šeit.
Foto: www.wikipedia.org
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Beidzot vienlīdzība!
Valdība nolēma, ka paraolimpieši varēs saņemt tikpat lielas naudas balvas kā klasisko olimpisko spēļu medaļnieki. Turpmāk par olimpiskajās spēlēs, paraolimpiskajās spēlēs un nedzirdīgo spēlēs iegūto pirmo vietu individuālajos sporta veidos prēmija būs līdz 100 000 latiem, bet par pirmo vietu komandu sporta veidos olimpiskajās spēlēs, paraolimpiskajās spēlēs un nedzirdīgo spēlēs naudas balva būs līdz 300 000 latiem. Tas attiecināmas arī uz sasniegumiem 2012. gada Londonas paraolimpiskajās spēlēs.
Foto: www.apollo.lv
 
Par pakalpojumu apmaksu valsts iestādēs
No 1. septembra valsts iestādes pakalpojuma saņēmējam vairs nav pienākuma uzrādīt apliecinātu maksājuma dokumentu.
 Turpmāk valsts iestādēm pašām elektroniski jāpārbauda, vai maksājums saņemts valsts budžetā

Pakalpojuma saņēmējam valsts iestādē pēc pieprasījuma jāsniedz informācija par maksājumu, piemēram, uzrādot neapliecinātu maksājuma izdruku vai norādot ziņas par maksājuma veikšanas datumu, summu un maksātāja datiem.
Valsts kases mājaslapā www.kase.gov.lv sadaļā "Budžetā veiktā maksājuma pārbaude" izveidota speciāla forma, kurā maksātājs pirms došanās uz pakalpojuma saņemšanas vietu var ērti pārliecināties, vai maksājums ir vai nav saņemts valsts budžetā.
Jāņem vērā tas, ka jūsu maksājums būs saņēmēja kontā līdz nākamās darbdienas beigām.
Tātad  visdrošāk pakalpojumu varēsiet saņemt aiznākamajā dienā pēc bankas pārskaitījuma, vai arī maksājot uz vietas ar bankas maksājuma karti.
Foto: www.tvnet.lv
 
Asistenti bērniem no 5 gadu vecuma
Saeima pieņēma grozījumus Invaliditātes likumā, kuri nodrošinās valsts apmaksātus asistenta pakalpojumus visiem izglītojamajiem ar invaliditāti, kuri mācās pirmsskolas, vispārējās pamatizglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības, vispārējas izglītības un profesionālās vidējās izglītības iestādē.
Papildu finansējums vēl šogad paredzēts asistenta pakalpojumu apmaksai bērniem ar invaliditāti no 5 gadu vecuma. Iepriekš valsts apmaksāja šos pakalpojumus bērniem no 7 gadu vecuma.
Asistenta pakalpojums paredz palīdzību, pārvietojoties izglītības iestādē, veicot personīgo higiēnu, palīdzot ēdienreizēs, kā arī apģērbties vai noģērbties, komunicējot ar pedagogu.
Lai varētu saņemt šo pakalpojumu, nepieciešams Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) atzinums par asistenta pakalpojuma nepieciešamību.
Foto: www.livani.lv
 
Atbalstīs bezdarbniekus, kuri strādās tālāk no mājām
Sākot ar nākamo gadu, valdība vēlas ieviest reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumu, lai atbalstītu bezdarbniekus, kuri vēlas strādāt tālāk no savām dzīvesvietām.
Ja vietā, kur bezdarbnieks dzīvo, darba nav, bet citā valsts reģionā viņš to atrod, tad  šādam bezdarbniekiem piedāvās iespēju, lai viņš no savas dzīvesvietas varētu nokļūt līdz darbavietai, kas bez atbalsta saņemšanas nebūtu izdevīgi vai būtu pat neiespējami. Sākumā paredzēts atbalstīt 300 bezdarbniekus 2 reģionos. Atbalstu varēs saņemt NVA vismaz 6 mēnešus reģistrēts bezdarbnieks vai arī cilvēks kurš ilgāk par gadu nevar atrast darbu. Darbavietai jāatrodas ne mazāk kā 20 km no deklarētās dzīvesvietas.  Atbalsts būs transporta un īres izdevumiem pirmos četrus mēnešus no darba uzsākšanai, un tas nebūs lielāks par 70 latiem mēnesī.
Foto: www.puaro.lv
 
Eiropas Mobilitātes nedēļa
Šonedēļ no 16. līdz 22. septembrim jau vienpadsmito gadu norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa. Tās mērķis ir popularizēt zaļu, aktīvu dzīvesveidu. Šī gada nedēļas devīze ir „Attīsties pareizajā virzienā”.
Labklājības ministre Ilze Viņķele un Labklājības ministrijas darbinieki, atbalstot zaļo domāšanu un aktīvu dzīvesveidu, Rīgas ielās pārvietojas ar Latvijā ražotu elektrovelosipēdu. Tādējādi LM pauž atbalstu šīs nedēļas idejai un aicina iniciatīvai sekot arī citus.
Sestdien, 22. septembrī, Eiropas Mobilitātes nedēļas noslēgumā būs "Diena bez auto”, kurā Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, visi, kuri uzrādīs transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību jeb tā saucamo tehnisko pasi. Atstāsim auto šai dienā mājās!
Foto: www.veloriga.lv
 
 
ĀRZEMJU ZIŅAS
 
Uz zirga apkārt Baltijas jūrai
Lietuvietis Vaidots Digaitis jāšus ar diviem senās Žemaišu šķirnes zirgiem jau 25. aprīlī devās ceļojumā apkārt Baltijas jūrai. Dienā jāšus viņš vidēji veica apmēram 65 kilometrus, daždien pat 110, bet citreiz – tikai 30 kilometrus. Viņš izjājis cauri Polijai, Vācijai, Dānijai un citām valstīm pie Baltijas jūras. Pie Sanktpēterburgas viņš salauza kāju, tomēr ceļu turpināja arī ar ieģipsētu kāju.
Tagad pēc pieveiktajiem 6000 kilometriem viņš nonācis Latvijā. Dodoties mājup uz Lietuvu, viņš šķērsojis Daugavu pie Ķeguma un ar pateicību piemin Latvijas iedzīvotājus, kas viņam devuši naktsmājas.
Foto: www.diena.lv
 
Lībijā uzbrūk ASV vēstniecībai
Lībijas otrajā lielākajā pilsētā Bengazi noticis uzbrukums ASV konsulātam un nogalināts Savienoto Valstu vēstnieks Lībijā Kristofers Stīvens un trīs amerikāņu diplomāti.
ASV nosūtījusi divus karakuģus uz Lībijas piekrasti un izvietojusi tur jūras kājnieku vienību, lai garantētu drošību savā vēstniecībā Tripolē. Lībijas varas iestādes aizturējušas jau 50 cilvēkus, lai noskaidrotu viņu lomu uzbrukumā. Lībijas Nacionālā kongresa (parlamenta) vadītājs Mohammeds al Megarjefs uzbrukumā vaino  ārvalstu ekstrēmistus, kuri esot ieradušies Lībijā no Mali un Alžīrijas.
Foto: www.tvnet.lv
 
Uzmaniet savu iPhone!
Kāds Norvēģijas pilsētas Trondheimas iedzīvotājs atstāja savu «iPhone» viedtelefonu mājās bez uzraudzības. Tomēr tas bija aizslēgts ar īpašu kodu. Viņa bērni centās šo kodu uzminēt, lai telefonu ieslēgtu, taču telefons automātiski nobloķējās uz 42 gadiem. Izrādās, iPhone iemontēta tāda aizsargsistēma, kas pēc noteikta skaita kodu ievadīšanas telefonu nobloķē. Acīmredzot bērni ievadīja kodus tik daudz reižu, ka telefons nobloķējās līdz pat 2054. gadam.
Foto: www.boot.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas