Search form

26.02.2014

Drukāt

Humānākais projekts LNS vēsturē!

Photo

Finišē, pats cilvēciskākais projekts… Projekts, kurš bija neaizsargāto ļaužu pusē, – to dāmu un kungu labākajos gados pusē, kuri, visu mūžu godīgi nostrādājuši, beidzot šajā projektā baudīja skaistas dienas: atpūtās, izglītojās, atžirga.


Ar šiem labajiem ļaudīm ikdienā bija jauki sava aroda pratēji, kuri vadīja nodarbī­bas tik interesanti, ka dažam labam prieka asara pār vaigu noripoja…
 
Un otra neaizsargātā grupa…
 
Tās ir jaunās māmiņas un viņu mazie bēr­niņi. Projekta radītājas un vadītājas Diāna Zālamane-Leite un Ilze Kundziņa ir zelts! Es nerunāšu par padomju laika šausmām, ko izcieta mūsu māmiņas ar dzirdes traucē­jumiem. Bet uzskatu, ka arī šodien vājdzir­dīgā/ nedzirdīgā māmiņa kulminācijas brīdi – bērniņa nākšanu pasaulē nevar sagaidīt ar baudu un dabiski, jo šo brīdi izjust traucē stress par ierobežoto komunikāciju ar cilvē­kiem, kuri palīdz bērniņam nākt pasaulē. Ne vienmēr ir tā, ka medicīniskais personāls nav ieinteresēts sadarboties ar nedzirdīgo māmi­ņu. Nobijušās ir abas puses – gan mediķi, gan māmiņa, jo tādas sastapšanās ir negaidītas un ne katru dienu tāda komunikācija notiek.
 
 
Šajā projektā uzspīdēja saulīte
 
Jaunās māmiņas laida pasaulē bērniņus drošas un laimīgas, jo blakus katrai bija cil­vēks, kurš asistēja dzemdībās viņas dzimta­jā – zīmju valodā. Māmiņa varēja darīt visu nepieciešamo un izbaudīt šo skaisto procesu. Tāpēc uzskatu, ka šīs idejas autores ir radī­jušas pašu vislabāko projektu, kāds vien ie­spējams.
 
Man ir liels prieks, ka izturēju atlasi uz pēcdzemdību atbalsta personu kursiem. Mēs sanācām kopā piecas jaunas, aizrautīgas sie­vietes – tādas, kuras mīl mazos un gatavas palīdzēt citām jaunajām māmiņām.
 
Mani vienmēr interesējusi „bērnkopī­ba”. Man ir divi forši puikas. Viņus gaidot un audzinot, daudz lasīju par bērnu attīstī­bu, veselību, radošumu. Biju aktīva cāliene mājaslapā www.calis.lv. Tiešām biju dziļi iekšā bērnkopībā. Augstu vērtēju arī savas mammas zināšanas un pieredzi. Jutos samērā droša , aktīva, radoša un moderna mamma.
 
 
Iekļuvusi projektā, laimē staroju…
 
Jutos kā zivs ūdenī, jo tēmas bija sirdij tuvas, bet gribējās zināt vēl vairāk. Pirmo­reiz bija tā, ka neskatījos pulkstenī, negaidīju lekciju beigas, kaut aiz loga jau bija melna tumsa. Un kādi mums bija pasniedzēji! Ie­skatoties Google portālā, sapratu, ka mūsu pasniedzēji ir Rīgas labākie dakteri – tādi, kuri reāli strādā slimnīcās ar smagiem gadī­jumiem, nevis no poliklīnikas.
 
Mēs tik daudz ko uzzinājām, risinājām arī savus personīgos pārdzīvojumus, bailes, kļūdas, atvieglojām sirdis un nu zinājām, kā­das kļūdas darbā nevajadzētu pieļaut, kas ir mīti un kur ir patiesība.
 
 
Un tad vajadzēja sākt strādāt
 
Viss nemaz nebija tik skaisti un vienkār­ši, jo palīdzēt draudzenei ir viens, bet tikties ar nepazīstamu māmiņu – pavisam kas cits. Vajadzēja iepazīties, iemantot simpātijas, uz­ticību, sadraudzēties ar bērniņu…
 
Ierodoties dzemdību namā pie jaunās mā­miņas, kura uzticīgi skatījās uz mani, uztrau­kumā likās, ka vairs neko nezinu. Bet tad ātri vien nomierinājos – sapratu, kāpēc tur esmu. Sākām runāt, un visas zināšanas nāca pa spraugām laukā. Viss notika, kā vajag! Man ļoti, ļoti palaimējās, ka „manas jaunās mam­mas” nebija ar problēmām: dažāda vecuma, bet mīlestības pilnas, zinātkāras, darbīgas. Jutos ļoti atbildīga par viņām, bieži telefonis­ki iesaistīju arī savu mammu mediķi – drošs paliek drošs!
 
Turpināšu sadarboties ar savām mam­mām arī pēc projekta beigām.
 
Ir padarīts svētīgs darbs! Paldies par šo man sniegto iespēju. Gan turpinājums sekos. Drīz!
 
 
Teksts: Daiga Delle
Foto: Juris Grundulis
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas