Search form

16.05.2014

Drukāt

Par invaliditātes apliecību pakāpenisku nomaiņu

Photo

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) aicina uz pakāpenisku vecā parauga invaliditātes apliecību nomaiņu. Lai šo procesu vadītu un neapgrūtinātu cilvēkus, šogad vispirms nomainīs tās vecās ( kartona) apliecības, kuras izsniegtas laikā no 2003. gada līdz 2006. gadam, informē Labklājības ministrija (LM).


Patlaban vienlaicīgi apritē ir abu paraugu invaliditātes apliecības. Lai nomainītu veco apliecību, jebkurā VDEĀVK nodaļā jāiesniedz iesniegums. To var iesniegt personīgi, iesūtīt fotokartiņu, iesniegt fotoattēlu datu nesējā vai veikt fotografēšanos uz vietas. Saņemot jauno ( plastmasas) invaliditātes apliecību, vecā apliecība jānodod.
 
 
Atgādinām, ka no 2012. gada 1. novembra VDEĀVK uzsāka jaunā parauga invaliditātes apliecību izsniegšanu. Tajās iestrādāti vairāki aizsargmehānismi pret viltojumiem, līdz ar to tās ir drošākas, ērtāk lietojamas un ar derīguma termiņu līdz desmit gadiem..
 
Uz jaunā parauga apliecībām atspoguļotā informācija tulkota arī angļu valodā. Tas ļauj cilvēkiem ar invaliditāti, ceļojot pa Eiropas Savienības dalībvalstīm, izmantot šajās valstīs noteiktos atvieglojumus, piemēram, muzejos, sabiedriskajā transportā u.c.
 
Lai pārietu uz viena parauga apliecībām, valdība 2013. gada 19. marta sēdē vienojās katru gadu laikā no 2014. līdz 2016. gadam VDEĀVK papildus piešķirt 35,57 tūkst. eiro apliecību nomaiņai, kas ļaus izsniegt aptuveni 5 tūkstoši apliecību katru mēnesi, šo procesu pabeidzot 2016. gadā.
 
 
No LM iesūtītās informācijas (16.05.2014)
Sagatavoja: Ilze Kopmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas