Search form

Sociālās ziņas

Photo

No 2013.gada surdotulka pakalpojums līdz 10 stundām mēnesī

05.07.2012

No 2013.gada 1.janvāra cilvēkiem ar dzirdes invaliditāti būs iespēja saņemt surdotulka pakalpojumu līdz 10 stundām mēnesī, lai nodrošinātu saskarsmi ar citiem cilvēkiem. Šādu lēmumu šonedēļ pieņēma valdība, ziņo Labklājības ministrija (LM). Valdība lēmumu pieņēma, izskatot LM informatīvo ziņojumu "Par Invaliditātes likumā noteikto tiesību normu, kurām jāsāk darboties 2013. – 2015.gadā, ieviešanas iespējām".

Photo

No 1. novembra cilvēkiem ar invaliditāti izsniegs jauna parauga apliecību

26.06.2012

No 1. novembra cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt jaunu, uzlabota parauga apliecību. Apliecības saņemšana būs ērtāka, jo nevajadzēs iepriekš iesniegt fotogrāfiju.

Photo

Pie ārsta varēs pierakstīties elektroniski

22.06.2012

Konferencē «Veselības aprūpe 2012 – esošais un gaidāmais»  (20.06.2012)  veselības ministres padomniece informācijas tehnoloģiju jautājumos Dita Gabaliņa informēja, ka patlaban tiek īstenots e-veselības projekts un drīzumā iedzīvotājiem būs vairākas līdz šim nebijušas iespējas:  elektroniski pierakstīties pie ģimenes ārsta, atvērt darba nespējas lapu, saņemt elektronisku recepti  un atgādinājumus veikt profilaktiskas pārbaudes, piekļūt saviem medicīnas ierakstiem un veikt citas darbības.

Photo

Rīgas Sociālajā dienestā var iesniegt iesniegumu pabalsta saņemšanai mācību līdzekļu iegādei

21.06.2012

Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus saņemt pabalstu mācību līdzekļu iegādei, Rīgas domes 03.07.2007. saistošo noteikumu Nr.84 „Noteikumi par Rīgas pilsētas pašvaldības sociālajiem pabalstiem” noteiktajā kārtībā.

Photo

Bezmaksas ārsta konsultāciju ārpus darba laika var saņemt arī internetā

15.03.2012

Sazināties ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 mediķiem tagad var arī izmantojot internetu – e-pastu: [email protected] vai tiešsaistes saziņas programmas Skype (lietotājvārds: medkonsultacija) un MSN Messenger (lietotājvārds: [email protected])

Photo

Par mākslīgās apaugļošanas bezmaksas pakalpojuma ieviešanu

31.05.2012

Pašlaik tiek veikta izmaksu analīze par bezmaksas mākslīgās apaugļošanas pakalpojuma ieviešanu, ziņo Veselības ministrija. Jau šogad to sāks apmaksāt. Bet šobrīd tiek veidots neauglības reģistrs, lai noteiktu, cik cilvēkiem šāda palīdzība nepieciešama.

Photo

Jauns pakalpojums „Asistents personām ar dzirdes traucējumiem”

29.05.2012

No 7. maija projekts „Klusuma pasaule” piedāvā nedzirdīgiem klientiem jaunu pakalpojumu „Asistents personām ar dzirdes traucējumiem”.

Photo

Trūcīgas ģimenes statusu piešķirs uz īsāku laiku

29.05.2012

Turpmāk tiem cilvēkiem darbspējīgā vecumā, kuri pašvaldībā vēlēsies saņemt sociālās palīdzības pabalstu, vajadzēs reģistrēties kā bezdarbniekam Nodarbinātības valsts aģentūrā. Līdz šim sociālās palīdzības pabalstus varēja saņemt arī cilvēki, kuriem bija piešķirts darba meklētāju statuss.

Photo

Cilvēku ar invaliditāti skaits pēdējos četros gados pieaudzis par 30 tūkstošiem

28.05.2012

Pēdējo četru gadu laikā Latvijā būtiski – par 30 tūkstošiem cilvēku - pieaudzis cilvēku ar invaliditāti skaits. Šāda tendence krīzes un pēckrīzes periodā daļēji skaidrojama ar sociālās aizsardzības un atbalsta pasākumiem, ko valsts piedāvā cilvēkiem ar invaliditāti, skaidro Labklājības ministrija (LM).

Photo

Vai vajag iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju

09.05.2012

Lai veicinātu informētību par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) izstrādājis speciālu mājaslapu www.vidsakumdeklaracija.lv.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas