Search form

15.09.2011

Drukāt

Mobilo telefonu varēs pārvērst par videotelefonu

Photo

Martā Ročesteras (ASV) Tehnoloģiskā institūta Nacionālajā nedzirdīgo tehnikas institūtā kompānija Sorenson Communications demonstrēja jaunās ntouch PC un ntouch Mobile datorprogrammas, kas spēj pārvērst portatīvos datorus (laptopus) un mobilos telefonus par videotelefoniem. Tehnoloģijas un idejas, kas tajos izmantotas, ir līdzīgas VRS tehnoloģijai, ko ASV lieto nedzirdīgie, runājot pa stacionārajiem mājas videotelefoniem.


Kompānijas Sorenson viceprezidents Rons Burdets, kurš pats  nedzirdīgs, uzsvēra: „Viss, ko mēs vēlamies, ir tas, kas dzirdīgajiem jau  pieejams.”  Viņš atzīmēja, ka pašlaik Sorenson ir lielākais VRS piegādātājs.

VRS dod nedzirdīgajiem iespēju sarunāties pa telefonu ar ierīces VP-200 palīdzību. To uzstāda virs parastā televizora, un tā televizors pārvēršas par videotelefonu. Uz ekrāna var redzēt sarunbiedru un sazināties ar viņu zīmju valodā. Ja telefona līnijas otrā galā ir dzirdīgais, var ar viņu sarunāties, izmantojot zīmju valodas tulka starpniecību. Ekrānā redzams zīmju valodas tulks, kurš redz  zīmes un iztulko tās angļu (vai kādā citā – tulk.) valodā. Savukārt saņemtās mutiskās atbildes viņš arī pārtulko  zīmju valodā.

„Nav ļoti ērti piekarināt pie jostas videotelefonu vai televizoru. Lietotājiem tas nebūtu īpaši viegli,”
ironiski saka Rons Burdets.
Izmantojot  ntouchPC  programmu, dators vai laptops tiek pārvērsts par videotelefonu. Šīs programmas  pieejamas bez maksas un darbojas caur internetu vai izmantojot Wi-Fi pieslēgumu.

Ntouch Mobile
 savietojams ar HTC EVO mobilo telefonu, un pašlaik tas darbojas ASV mobilo sakaru kompānijas Sprint tīklā, kas pārveido mobilo telefonu par videotelefonu. Papildus tam lietotājs saņem arī citas iespējas – piemēram, dažādiem zvanītājiem var iestatīt atšķirīgus telefona vibrācijas vai gaismas zibšņu veidus, tas ir tāpat kā dzirdīgie mobilo telefonu lietotāji dažādām zvanītāju grupām var ieprogrammēt atšķirīgas zvanu melodijas.

HTC EVO ir ļoti moderns 4G (4. paaudzes) mobilais tālrunis, un tas darbojas, izmantojot jaudīgo Android programmatūru, kas spēj nodrošināt plašas plūsmas ļoti ātru datu apmaiņu (kas  nepieciešama, lai nodrošinātu „dzīvu” attēlu – tulk.). Paredzams, ka jau tuvākajā laikā arī citi mobilo telefonu ražotāji piedāvās līdzīgas iespējas.

Demonstrācijā piedalījās institūta nedzirdīgie studenti, un viņi augstu novērtēja jauno izgudrojumu. Stacionārā VP-200, protams, ir vajadzīga ierīce, bet ne vienmēr tad, kad esi mājās pie televizora, arī tavi draugi un radi ir mājās. Tāpēc bieži gadās, ka saruna izpaliek. Risinājums –  ļoti precīzi jāvienojas par videotelefona sarunas laiku.

Izmantojot mobilos telefonus vai  laptopus ar jauno ntouch tehnoloģiju, šī problēma atrisinās un nedzirdīgie var sarunāties pa telefonu zīmju valodā jebkurā vietā un laikā.


Sagatavoja:  Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas