Search form

08.02.2012

Drukāt

LTV paplašina raidījumu subtitrēšanu un surdotulkošanu

Photo

No šodienas 8.februāra Latvijas Televīzija (LTV) ievērojami paplašina raidījumu un filmu pārraidīšanu ar subtitriem un surdotulkojumu. Šim projektam tiks lietota papildus piešķirtā valsts budžeta mērķdotācija. Raidījumu un filmu izvēle, ko turpmāk LTV pārraidīs ar subtitriem un surdotulkojumu, notika ciešā sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību un pēc cilvēku ar dzirdes traucējumiem ieteikuma.


Raidījumus ar subtitriem LTV 1 un LTV 7 demonstrēs atkārtojumu laikos. Trešdienās plkst. 23.15 LTV programmā iekļauts raidījums „Vides fakti” ar subtitriem, ceturtdienās plkst. 10.20 – lauku dzīves tematikai veltītā „Province”. Svētdienas pusdienlaikā LTV 7 varēs noskatīties „Zebru” ar subtitriem, bet no jaunnedēļas - 16. februāra – LTV 1 nodrošinās vēl vienu papildus atkārtojumu iknedēļas analītiskajai programmai „De facto”, pārraidot to ceturtdienās plkst. 12.30 LTV 1 ar subtitriem.
Ceturtdienas atkārtojumu slejā, kas paredzēta cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, iekļausies arī diskusiju raidījums „Sastrēgumstunda”, ko LTV 1 pārraidīs ar surdotulkojumu ceturtdienās plkst. 11.20, sākot no 16.februāra.
Savukārt raidījumu „100 g kultūras. Nacionālie dārgumi” ar subtitriem varēs redzēt LTV 1 atkārtojumu slejā trešdienās plkst. 10.20, sākot no 29.februāra.
 
No 19.februāra LTV 1 ar subtitriem pārraidīs svētdienas romantisko filmu, kas ēterā ir plkst. 18.50, savukārt, no 3.marta ar subtitriem būs sagatavotas visas BBC dokumentālās filmas par dabu, ko LTV 1 pārraida sestdienās plkst. 16.45.
 
Šo raidījumu un filmu sleju subtitrēšana un tulkošana zīmju valodā ir uzskatāma par pirmo soli, ko LTV veic, paplašinot savu raidījumu klāstu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Turpmāk sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību tiks izraudzīti nākamie šai mērķauditorijai vispiemērotākie raidījumi un filmas.
 
2012.gadā LTV turpina jau iepriekšējos gados uzsākto raidījumu pārraidi ar surdotulkojumu LTV 1.kanālā: ziņas „Šodien Latvijā un pasaulē” plkst. 18.00 katru dienu, svētku dievkalpojumus Lieldienās, 4.maijā, 18.novembrī un Ziemsvētkos, Saeimas svinīgo sēdi 4.maijā. Ar subtitriem, tāpat kā iepriekš, ir plānots pārraidīt Valsts prezidenta svētku uzrunu 18.novembrī un Jaungadā, kā arī Ministru prezidenta svētku uzrunu 31.decembrī.
 
 
Informāciju sagatavoja: Sarmīte Plūme, LTV 1 satura redaktore                                               

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas