Search form

20.06.2012

Drukāt

LTV 1 piedāvā īpašos vasaras raidījumus ar subtitriem un surdotulkojumu

Photo

Latvijas Televīzija (LTV) ir izveidojusi īpašu Līgo svētku piedāvājumu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.


22.jūnijā, Līgo dienas priekšvakarā LTV 1 pl. 18.30 ar subtitriem demonstrēs jaunu LTV videofilmu „Blaumaņa Skroderdienu raibais mūžs”.
 
Kad tuvojas Līgo laiks, klāt ir arī „Skroderdienas...” Šogad lugai -110, bet pašam Blaumanim gadumijā apritēs 150. Būs lieli svētki!!!
Vai var vēl labāk ievadīt jubileju kā ar „Skroderdienām Silmačos”? Un kur gan citur, ja ne Brakos? Tur piedzimst šī luga trīs nedēļās, tur noskatīts ne viens vien prototips, tur no tuvējām mājām kaimiņi nākuši līgot! Tur, veidojot šo izzinoši - izklaidējošo videofilmu par Blaumani un „Skroderdienām Silmačos”, kopā ar TV radošo grupu Mārīti Balodi, Jāni Siliņu, Egilu Kurpnieku būs Silmaču jaunā saimniece Dita Lūriņa. Viņa „mājās” sauks visus Silmaču ļaudis - aktierus un uzvedumus, kas paaudžu paaudzēs spēlējuši šajā neparastajā Blaumaņa lugā, kas tautā ierakstījusies jau kā Jāņu rituāls. Atcerēsimies, uzzināsim un ļausimies pārvērtībām, kuras komentēs literatūras un Blaumaņa dzīves zinātāji Anna Kuzina un Raimonds Briedis, bet apliecinās dažādu gadu teātru izrāžu fragmenti.
 
Tās paša dienas vakarā – 22.jūnijā pl. 21.15 pirmo reizi ar subtitriem LTV 1 tiks pārraidīta leģendārā Rūdolfa Blaumaņa luga „Skroderdienas Silmačos” ( Latvijas Nacionālā teātra 2009. gada izrāde).
 
Pēc Latvijas Nedzirdīgo savienības lūguma LTV pārraidīs ar surdotulkojumu pašus nozīmīgākos Londonas Olimpisko spēļu notikumus - spēļu atklāšanas un noslēguma ceremoniju atkārtojumus. Līgumi ar Latvijas Olimpisko komiteju un īpašie Olimpisko spēļu galveno ceremoniju pārraidīšanas nosacījumi neatļauj surdotulkojumu izvietot tiešraides laikā. LTV 1 demonstrēs Londonas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas atkārtojumu ar surdotulkojumu nākamajā rītā pēc notikuma – 28.jūlijā pl. 7.30. Savukārt Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijas atkārtojums ar surdotulkojumu ir paredzēts ēterā 13.augustā pl. 9.25.
 
Vasaras periodā LTV 1 ar subtitriem  nodrošinās  jau ierastās dokumentālo un mākslas filmu slejas, kā arī raidījumu atkārtojumu slejas. „Provinces” atkārtojumu  vietā jūlijā un augustā būs vairāki jauni raidījumi ar subtitriem: Vidzemes TV veidotais „Tiksimies Peipusa krastā” 5.jūlijā pl. 11.15 un Skrundas TV veidotais triptihs  „ Piezīmes uz albuma lapām” ( ēterā 9., 16., 23. augustā pl. 11.15).
 
 
Informē: Sarmīte Plūme, LTV 1 informatīvi dokumentālo raidījumu redaktore

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas