Search form

01.10.2008

Drukāt

Somijā iestudēta pasaulē pirmā opera zīmju valodā (15.05.)

  Somijā, Ālandu salās iestudēta pasaulē pirmā opera zīmju valodā nedzirdīgajiem. Izrāde iestudēta teātrī Totti, kas ir vienīgais teātris Somijā, kas iestudē izrādes zīmju valodā. Šis kolektīvs ...
 
Somijā, Ālandu salās iestudēta pasaulē pirmā opera zīmju valodā nedzirdīgajiem. Izrāde iestudēta teātrī Totti, kas ir vienīgais teātris Somijā, kas iestudē izrādes zīmju valodā.
Šis kolektīvs piedāvā pilnu spektra skatījumu, pieejamu nedzirdīgajiem. Repertuārs iekļauj dejošanas iestudējumus, pantomīmu.
Jaunā operas izrāde teātrī Totti kļūs par centrālo notikumu pašlaik notiekošajā nacionālās nedzirdīgo kultūras dienās Ālandu salās, ziņo Somijas Nedzirdīgo asociācija.
Unikālai pieredzei bija izvēlēta opera „Ķaraļa Karla medības”. Pirmo reizi iestudēta Helsinkos 1852.gadā komponista Frederika Pasiusa uz slavenā libreta somu rakstnieka Cakariasa Topeliusa stāsta par karaļa un viņa svītas piedzīvojumiem, kas ieradās Alandās uz medībām 17.gs. sākumā .
 
No 1905.gada Somijā darbojas nedzirdīgo asociācija, kas piedāvā dažādus pakalpojumus cilvēkiem, kas izmanto zīmju valodu un realizē šai sfērā virkni starptautisko projektu Skandināvijā un Eiropas Savienības robežās.
 

Informācijas avoti:
- krievu valodā
-
angļu valodā 
- portāls DELFI
- portāls DIENA 

 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas