Search form

18.05.2015

Drukāt

Jubileja „LNS – 95” godam nosvinēta (foto)


Sestdien, 16. maijā Rītausmā risinājās LNS – 95 jubilejas pasākumi. Vispirms pl. 10 notika LNS muzeja atklāšana. Sarkano lenti pārgrieza LNS viceprezidente Sandra Gerenovska kopīgi ar Jadvigu Bočkāni. Muzejs ir labi iekārtots, apgaismojums ir lielisks, un eksponāti labi aplūkojami.

Vairāk foto šeit.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties arī ar nedzirdīgo mākslinieku kopas „Cerība” LNS jubilejai veltīto plašo un daudzveidīgo mākslas darbu izstādi foajē, kā arī ar fotodarbu apkopojumu vesitibilā.

 

Vakarā notika svinīgais jubilejas pasākums.

Tajā piedalījās arī Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) augstākās  amatpersonas ar prezidentu Markku Jokinenu priekšgalā, Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) prezidents Kolins Allens, kā arī  nedzirdīgo organizāciju pārstāvji no vairāk nekā 30 Eiropas valstīm.

Pasākumu atraktīvi vadīja Māra Lasmane un Ivars Kalniņš, kurš ārzemju viesiem runāto tulkoja starptautiskajā zīmju valodā.

LNS prezidents Edgars Vorslovs savā uzrunā uzsvēra: „ No mums pašiem atkarīgs tas, lai mūsu dzīve kļūtu labāka, un tikai tad iespējams daudz ko paveikt, ja katrs savu stipro roku pieliek kopīgajā darbā.

Ar atzinības rakstiem tika godināti izcilākie LNS biedri, kuri snieguši ievērojamu, ilgstošu ieguldījumu LNS izaugsmes veicināšanā.

Apsveikt mūsu savienību  bija ieradušies goda viesi no Rīgas un Valmieras skolām bērniem ar dzirdes traucējumiem,  no Raiņa 8. vakara vidusskolas, visu LNS SIA pārstāvji, kā arī sadarbības partneri no Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas, fonda „Klusums”, Neredzīgo biedrības un citi.

Uzrunas un apsveikuma runas  mijās ar prezentācijas slaidiem par LNS vēsturi un ar  dažādiem priekšnesumiem. Publiski tika sveikti arī „Kopsolī” konkursa „LNS – 95” uzvarētāji. 

Augstie viesi vakara noslēgumā atzinīgi novērtēja Latvijā pavadīto laiku, viesmīlīgo uzņemšanu un Latvijas nedzirdīgo kopienas sasniegumus savas organizācijas sekmīgā attīstībā aizvadītajos gados. Tātad var teikt – godam bija nopelnīts pārsteidzošais, neparastais salūts turpat zālē uz vietas.

Vairāk foto šeit.

Par to visu plašāk varēsiet izlasīt jūnija numurā.

 

 

Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto: Zigmārs Ungurs un Juris Grundulis

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas