Search form

30.10.2015

Drukāt

Jauniešu aktivitātes šovasar – ārpus Latvijas


 Pasaules Nedzirdīgo federācijas Jauniešu sekcijas nometne Turcijā

Pasaules Nedzirdīgo federācijas (PNF) XVII kongresa ietvaros tika organizēta PNF Jauniešu sekcijas 6. nometne 19. – 25. jūlijā Turcijā, kurā piedalījās ap 100 nedzirdīgo jauniešu no dažādām pasaules valstīm, tostarp mūsējie: Anita Grahoļska un Kristaps Legzdiņš.

Šīs nometnes galvenā tēma bija “Youth Beyond Diversity” ar mērķi: nedzirdīgo jauniešu organizācijas un vadības darba apmācība, tīkla izveide starp nedzirdīgiem jauniešiem pasaules valstīs, kultūras apmaiņa starp dažādu tautību jauniešiem.

Vairāk foto šeit.


Eiropas nedzirdīgo bērnu nometne Vācijā

Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienība (EUDY) sadarbībā ar Vācijas Nedzirdīgo jauniešu organizāciju organizēja Eiropas līmeņa nedzirdīgo bērnu nometni 9. – 17. augustā. Latviju tajā pārstāvēja Amanda Intsone, Madara Gabrāne, Adelīna Smirnova un līdere Anita Grahoļska.

Šīs nometnes programmā bija dažādas aktivitātes: iekštelpu un āra nodarbības, komandas darbiņi, prezentācijas, spēles bez barjerām, kultūras nakts, piedzīvojumu tūrisms, ekskursijas. Komunikācija ar bērniem no citām Eiropas valstīm notika starptautiskajā zīmju valodā.

Vairāk foto šeit.

 

Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības vasaras skola Norvēģijā

No 17. augusta līdz 6. septembrim Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienība sadarbībā ar Norvēģijas Nedzirdīgo jaunatnes komiteju organizēja vasaras skolu nedzirdīgiem jauniešiem. Piedalījās 15 dalībnieki no 14 valstīm; no Latvijas – Kristaps Legzdiņš.

Šīs vasaras skolas mērķis bija palīdzēt jauniešiem izprast Eiropas pilsonības būtību un mediju darbu zīmju valodā. Dalībnieki uzzināja, ko nozīmē būt Eiropas pilsonim, kādas ir tās institūcijas un ikviena iespējas Eiropā; varēja apgūt mediju prasmes, piemēram, filmēšanu, montāžu un producēšanu.

 Vairāk foto šeit.

 

Eiropas nedzirdīgo studentu seminārs un Ģenerāla asambleja Spānijā

8.– 11. oktobrī Bilbao, Spānijā, pirmoreiz notika Eiropas Nedzirdīgo studentu savienības (EDSU) seminārs un Ģenerālā asambleja. Tajā piedalījās ap 80 nedzirdīgo studentu no 27 Eiropas valstīm, tostarp mūsējie – Krista Blīgzna un Kristaps Legzdiņš. Tas bija unikāls notikums nedzirdīgo sabiedrībā, kas koncentrējās uz augstākās izglītības jautājumiem Eiropas līmenī. Notika ne tikai seminārs, bet arī EDSU Ģenerālā asambleja, kurā ievēlēta jaunā valde 5 locekļu sastāvā.

 Vairāk foto šeit.

 

Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: no EUDY, WFDYS, EDSU arhīva
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas