Search form

01.12.2015

Drukāt

Rīgas RB svin skaistākos svētkus

Mēs dzīvojam Latvijā. Latvija ir mūsu dzimtene. Katru gadu 18. novembrī Latvija svin savu dzimšanas dienu.


Arī  Rīgas biedrība atzīmēja Latvijas dzimšanas dienu, neraugoties uz nelabvēlīgiem laika apstākļiem, jo lija lietus... Daudzi biedri atnāca , lai kopā svinētu svētkus – novembrī skaistāko vārdu – astoņpadsmit!

 

 

 

 

 

 

 

18. novembrī 1918. gadā tika pasludināta brīva, neatkarīga Latvijas Republika. Latvijai ir savi simboli – Latvijas Republikas karogs, kas ir tumši sarkans jeb karmīnsarkans ar baltu svītru vidū; valsts ģerbonis, kuru simbolizē trīs zvaigznes virs vairoga, kā arī mūsu valstij ir himna “Dievs, svētī Latviju!”. Tāpēc par godu Latvijai mēs nodziedājām Latvijas himnu zīmju valodā!

Prezentācijā  iepazīstinājām pasākuma dalībniekus ar Latvijas vizītkarti, dabu, vērtībām, vēsturi, lepnumu un gadskārtu ieražām, kā arī to, kas latviešiem patīk.

Noskatījāmies videofilmu, kā tapa Brīvības piemineklis. Vecākie biedri pastāstīja, ko paši pieredzējuši, kas notika Rīgā agrākajos laikos, kā nojauca un atjaunoja pieminekļus.

Pasākuma dalībnieki uzdeva dažādus jautājumus par mūsu Latviju, daudzi centās paši atbildēt.

Katra galda dalībnieki kopā nodeklamēja dzejoli par Latvijas dabu, upēm, pļavām.

Bija prieks, ka kāda maza meitene no Valmieras vājdzirdīgo skolas pati pieteicās nodeklamēt garu dzejoļi par Latvijas četriem gadalaikiem, tas bija skaisti.

 

 

Teksts: Māra Lasmane
Foto: Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas