Search form

22.09.2020

Drukāt

Virtuālā foto izstāde "Sapņojot klusumā (video)


Ar virtuālo foto izstādi ” Sapņojot klusumā” kā vienu no daudzajiem pasākumiem, tiek atzīmēta Starptautiskā zīmju valodu diena.

Par godu Starptautiskajai zīmju valodu dienai, ko atzīmē visā pasaulē 23. septembrī, Latvijas Nedzirdīgo savienība (LNS) sadarbībā ar fotogrāfu Reini Fjodorovu sagatavojusi foto izstādi “Sapņojot klusumā”. 


Izstādes mērķis ir veicināt dialogu starp Latvijas dzirdīgo un nedzirdīgo kopienām, diskutējot par kopīgo, kas vieno abas grupas – ­ sapņošanu miegā. Lai gan nedzirdīgie sapņo zīmju valodā, bet dzirdīgie runas valodā, sapņu koncepts un pats sapņošanas process ir universāls un kopējs, kas ir personīgs un tuvs abām grupām.

Reinis Fjodorovs: “Man šķiet, ka problēma ir tajā, ka nav vienas kopīgas valodas, kurā divas grupas var komunicēt. Tāpēc šī plaisa komunikācijā rada aizspriedumus un nepareizus mītus par nedzirdīgajiem. Mūsu projekts veicina šo komunikāciju, stāstot par nedzirdīgajiem, izmantojot viņu sapņus, kas ir universāla valoda visā pasaulē.  Sapņo gan dzirdīgie, gan nedzirdīgie”.

Fotoizstādi veido 10 nedzirdīgo cilvēku portreti, kuri ar vienu zīmi no zīmju valodas pastāsta par kādu savu sapni. Ar fotoizstādi un to autoru komentāriem iespējams iepazīties šaja video - multimediālā projektā “Sapņojot klusumā”.

Multimediālā projekta autors: Reinis Fjodorovs, operators ­ Aleksandrs Vasks.

Kā norāda Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidente Sandra Gerenovska, “Latvijā ir apmēram 32 tūkstoši cilvēku ar dzirdes traucējumiem, no tiem aptuveni diviem tūkstošiem cilvēku dzimtā valoda ir latviešu zīmju valoda. Zīmju valoda ir pilnvērtīga valoda ar bagātu zīmju krājumu un savu gramatisko struktūru. Tajā var izteikties par daudzveidīgām tēmām un arī sapņot”.

Reinis Fjodorovs piebilst: “Man likās interesanti, ka nedzirdīgie cilvēki, tāpat kā mēs, ­ dzirdīgie, sapņo, bet viņi sapņo zīmju valodā. Sapņošanas process ir universāls un abām sabiedrības grupām dziļi personīgs. Un, iespējams, ka šī kopīgā lieta – ­ sapņošana varētu būt sākuma punkts dialogam, kas tiktu balstīts abpusējā cieņā un izpratnē”.



Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas