Search form

04.04.2022

Drukāt

Aprīlī LTV skatītājiem ar dzirdes traucējumiem piedāvā jaunas pārraides ar subtitriem un zīmju valodas tulkojumu

Photo

Aprīlī LTV skatītājiem ar dzirdes traucējumiem piedāvā latviešu spēlfilmas pirmizrādi un ar aizraujošām dokumentālajām filmām un latviešu kino klasikas bagātu svētku programmu Lieldienās ar subtitriem.Pirmizrādi Pirmajās Lieldienās, 17. aprīlī plkst. 20:30 LTV1 programmā piedzīvo Daces Pūces spēlfilma “Bedre”.

Latvija, 2021. Režisore: Dace Pūce.

Lomās: Damirs Onackis, Dace Everss, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims, Egons Dombrovskis, Agata Buzeka u.c.

Filma "Bedre" ir veidota pēc Janas Egles stāstu motīviem. Desmitgadīgajam Markusam jāpiemērojas jaunajai dzīvei laukos pie Omes. Pēc kaimiņu meitas Emīlijas nievājošajiem izteikumiem par zēna tēvu, Markuss nolemj meiteni nežēlīgi pārmācīt. Tam seko smagas sekas ar negatīvu rezonansi visā ciemā. Vienīgais ar ko zēns tobrīd spēj atrast kopīgu valodu un iemeslu izbēgt no vecmāmiņas uzliktā soda, ir mežā dzīvojošais vecais Jūrnieks. Abi kļūst par viens otra iedvesmotājiem un savu noslēpumu glabātājiem. Tikai nejaušu apstākļu sakritība novērš Emīlijas mammas plānotās sankcijas pret Markusus un zēna statuss apkārtējo acīs kardināli mainās.

Daces Pūces režisētā "Bedre" jau pirms Latvijas pirmizrādes ir piedalījusies daudzos ārvalstu festivālos, starp tiem nozīmīgākās atzinības - Grand Prix kā labākajai pilnmetrāžas spēlfilmai 62. Lībekas festivālā Vācijā un Grand Prix Baltijas debijas filmu festivālā Krievijā.

Savukārt jau 30. aprīlī, plkst. 21:05 LTV1 košais talantu šovs “Ko Tu proti, Latvija?” piedzīvos savu noslēguma sēriju, kurā ar skatītāju balsojumu tiešraidē tiks noteikts Latvijas lielākais talants. Lielajam šova noslēgumam tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā. 

 Īpašajā Lieldienu svētku programmā LTV piedāvā plašu klāstu ar latviešu kino un dokumentālajām filmām ar subtitriem.

 

14. aprīlī LTV1

19:30 Starp diviem laikiem. Dokumentālā filma.

Latvija, 2021. Režisore: Zane Ozoliņa

Vilim ir 6 gadi un viņa dzīve rit starp diviem pulksteņlaikiem, starp Rīgas un Ņujorkas laika zonām. No rīta Vilis iet uz bērnudārzu Rīgā, kur topošos skolēnus sagatavo pirmajai klasei. Dzied, iet rotaļās, zīmē, mācās burtus. Pēcpusdienā Vilis jau mācās pirmajā klasē, ar datoru pieslēdzoties savai klasei Ņujorkas publiskajā skolā. Filma “Starp 2 laikiem” ir ļoti personīga liecība par pirmklasnieka ikdienu uz moderno laiku lielākās veselības krīzes un attālināto sakaru konstantas evolūcijas fona 2021. gadā, fiksēta kā mammas Maijas video dienasgrāmata. 

15. aprīlī LTV1

10:35 Sprīdītis. Pasaku filma ģimenei. Atjaunotā versija.

12:00 Salna pavasarī. Drāma. Atjaunotā versija.

13:25 Kārkli pelēkie zied. Mākslas filma.

14:55 Nāves ēnā. Mākslas filma. Atjaunotā versija.

16:20 Cilvēka bērns. Mākslas filma. Atjaunotā versija.


16. aprīlī LTV1

15:10 Likteņdzirnas. Melodrāma

22:40 Mērnieku laiki. Spēlfilma. Atjaunotā versija.


16. aprīlī LTV7

13:05 Iemesti pasaulē. Dokumentālā filma.

Latvija, 2018. Režisore: Antra Cilinska.

“Iemesti pasaulē” ir krāsains ceļojums unikāla latviešu izcelsmes Austrālijas mākslinieka Imanta Tillera dzīvē un darbos, kuros parādās cilvēka būtības visdziļākie jautājumi. Atbildes uz tiem meklējām gan Austrālijas tuksnesī, gan Karostā Latvijā. Tillers atklāti citē dažādus vizuālās mākslas darbus, filozofu tekstus un dzeju, kas šokē pasauli. Tillera pasaules redzējumā ietilpst arī Austrālijas aborigēnu tēma, un viņš sadarbojas ar aborigēnu mākslinieku Maiklu Nelsonu Džagamaru.

 

17. aprīlī LTV1

12:00 Lieldienu dievkalpojuma tiešraide no Rīgas Doma ar zīmju valodas tulkojumu


17. aprīlī LTV7

20:20 Atgriešanās pie Titānika. Dokumentāla filma.

Lielbritānija, 2020

Filmā dokumentēta pirmā pilotējamā niršana pie “Titānika” pēc 15 gadu pārtraukuma. Ekspertu komanda izmanto īpaši aprīkotu zemūdeni, lai iegūtu pirmos 4K kuģa kadrus un analizētu kuģa sairšanas ātrumu. Viņi veido precīzāko vraka modeli, lai labāk pamatotu “Titānika” leģendāros nostāstus. Viņi gūst skaidrojumu iepriekš neatpazītai vraka daļai un noliek dzīlēs eksperimentālu platformu, lai paredzētu “Titānika” nākotni.

 

18. aprīlī LTV1

09:35 Jēzus Kristus. Mākslas filma. 2 daļas

Čehijas Republika, 1999.

Lomās: Džeremijs Sisto, Debra Mesinga u.c.

Jēzus Kristus dzīvesstāsts, kādu to zinām no Bībeles stāstiem. Jāzeps un Marija, viņa attiecības ar ienaidniekiem, nāve, krustā sišana un augšāmcelšanās.

16:40 Īsa pamācība mīlēšanā. Komēdija. Atjaunotā versija.

21:30 Monotonija. Mākslas filma.

Latvija, 2007, Režisors: Juris Poškus

Lomās: Iveta Pole, Varis Piņķis,  Andis Strods, Artuss Kaimiņš, Madara Melberga u. c.

Ilzei šķiet, ka dzimtajā ciemā viņai nav nākotnes, tāpēc vilinošs ir avīzē izlasītais sludinājums, kas piedāvā piedalīties aktieru konkursā. Ilzes draugs Ojārs pret ieceri izturas ironiski, bet Ilze, mirkļa impulsa un spīta vadīta, tomēr aizbrauc uz Rīgu. Ojārs kopā ar draugu Bogdanu dodas viņai pakaļ, un visi trīs laucinieki iejūk apdullinošajā galvaspilsētas troksnī. Ilze un Ojārs gaida viens no otra pirmo soli, bet tas viņu attiecības vēl vairāk sarežģī. Lai iegūtu laiku, Ojārs samelo, ka dodas uz Īriju sakarā ar kādu darba piedāvājumu...

Režisors Juris Poškus 90. gados kinoizglītību ieguva ASV un tika pamanīts kā vairāku dokumentālo filmu režisors; mazbudžeta spēlfilma Monotonija ir viņa pirmais kinodarbs ar aktieriem, kas Poškus filmās bieži ir arī scenārija, darbības un improvizāciju līdzautori, izspēlējot etīdes, no kurām veidojas filmas stāsts. 

 

Informāciju sagatavoja: Ildze Kiršteine, LTV Adaptācijas nodaļas projektu vadītāja.Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas