Search form

02.05.2022

Drukāt

Maijā LTV skatītājiem ar dzirdes traucējumiem piedāvā jaunas pārraides ar subtitriem un zīmju valodas tulkojumu.

Photo

4. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai Latvijas Televīzija piedāvā īpašas pārraides un programmu ar zīmju valodas tulkojumu.


Plkst. 11:00 Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 32. gadadienā Saldū norisināsies Nacionālo bruņoto spēku diena. Tās ietvaros viens no saistošākajiem notikumiem būs militārā parāde, ko tiešraidē ar zīmju valodas tulkojumu translēs Latvijas Televīzija.

Parādē piedalīsies Latvijas un sabiedroto valstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Jaunsardzes vienības un tehnika. Parādes laikā paredzēti arī aviācijas pārlidojumi.   

Skatītāji varēs vērot visdažādāko militāro tehniku – sākot no apvidus auto, līdz bruņu transportam un zenītraķešu iekārtām. Parādi komandēs Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, bet to pieņems Valsts prezidents Egils Levits, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. 

 

Plkst. 12:00 Latvijas Televīzijas tiešraidē ar zīmju valodas tulkojumu Latvijas Republikas Saeima sanāks uz svinīgo sēdi par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 32. gadadienai. Tajā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

 

Plkst. 22:35 pirmo reizi LTV ēterā Jāņa Ābeles filma “Jelgava 94” ar nodrošinātiem subtitriem.

Latvija, 2019.

Režisors: Jānis Ābele.

Lomās: Bruno Bitenieks, Alekss Tauriņš, Endijs Žuks, Elizabete Zviedre, Alise Danovska, Sandris Broks, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Andris Keišs, Kaspars Aniņš, Jānis Jarāns, Ilze Pukinska, Elīna Vaska u.c.

 

Filmas “Jelgava ’94” stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas palikt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lappusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki.


Informāciju sagatavoja: 

Ildze Kiršteine, LTV Adaptācijas nodaļas projektu vadītāja.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas