Search form

21.06.2022

Drukāt

Iemīļotais bērnu raidījums UCIPUCI turpmāk būs pieejams ar zīmju valodas tulkojumu

Photo

No 16. jūnija LMT Viedtelevīzijā rakstnieces Zanes Zustas bērnu grāmatu varoņi Ucipuci un Krišs, uzrunās vēl plašāku skatītāju  loku - iemīļotā raidījuma UCIPUCI pirmā sezona turpmāk ļaus piedzīvojumiem sekot līdzi nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem bērniem un būs skatāma ar surdotulkojumu, tādējādi aktieriem - Līgai Kausai un Oskaram Florencam - Vīksnam, komandā ekrānā piepulcējoties surdotulcei Elzai Veismanei.Katra ap astoņas minūtes garā UCIPUCI sērija ir atklājumiem bagāts, izzinošs piedzīvojums Latvijas bērna acīm par plašo pasauli mums apkārt. Krišs un Ucipuci dodas ceļojumos uz dažādām pasaules valstīm un apceļo Latviju, uzzina interesantus faktus, kā arī apgūst jaunas zināšanas, kas noderēs visiem bērniem, piemēram, kā lido lidmašīnas, kā cilvēks aug vai kāpēc bojājas zobi. Tagad raidījuma pirmā sezona skatāma arī zīmju valodā.

 

"Radot raidījumu UCIPUCI, man kā autorei bija svarīgi saglabāt grāmatā iestrādātās pamatvērtības – izmantojot dialogus, vīt aizraujošus stāstus un interakciju ar bērnu, kas mazajam skatītājam sniedz sajūtu, ka raidījuma brīnišķīgie varoņi sarunājas tieši ar viņu un skatītājs ir daļa no ekrānā notiekošā. Iespēja raidījumu skatīties ar surdotulkojumu stiprina šo sajūtu, jo beidzot Ucipuci un Krišs uzrunā arī bērnus, kuri nevar dzirdēt viņu balsis, bet ar tikpat lielu aizrautību kā citi bērni ir gatavi doties izzinošos ceļojumos," stāsta Ucipuci radītāja Zane Zusta.

 

“LMT kā tehnoloģiju inovāciju uzņēmums bieži kļūst par tiltu starp Latvijas sabiedrību un kultūras satura veidotājiem, nodrošinot digitālu platformu kultūras pieejamības veicināšanai. Kad sakām – sabiedrība, tas nozīmē aptvert patiešām visus un ņemt vērā katra cilvēka vajadzības. Tāpēc esam ļoti gandarīti, ka varam veidot kvalitatīvu piedāvājumu bērniem ar dzirdes problēmām un rādīt piemēru arī citām Latvijas organizācijām un medijiem. LMT arī ikdienā atbalsta bērnus ar dzirdes traucējumiem, sadarbojoties un atbalstot Latvijas Bērnu dzirdes centru, tāpēc šis ir loģisks turpinājums pieejamības veicināšanā,” saka LMT prezidents Juris Binde.

 

Zanes Zustas bērnu grāmatas "Ucipuci meklē mājas" un "Ucipuci domā ārpus kastes" tikušas nominētas skaistāko grāmatu konkursā "Zelta ābele", Latvijas literatūras gada balvai, Jāņa Baltvilka balvai un iemantojušas popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī Ķīnā, Lietuvā un Maķedonijā.

 

UCIPUCI radījuši "Wind Films" režisori Jānis Romanovskis un Juris Gogulis, ilustratore Evija Timma-Novika, animators Jānis Zurģis, mūziķis Arnis Račinskis, opertori Ģirts Ceriņš un Jānis Romanovskis (arī montāžas režisors), skaņu operators Nauris Būda, skaņu apstrāde veikta studijā MUTE, raidījumu zīmju valodā tulkojusi Elza Veismane. UCIPUCI sērijas ikviens no jebkuras vietas pasaulē var skatīties LMT Viedtelevīzijā un www.viedtelevizija.lv.

 

Links uz raidījumiem:


https://viedtelevizija.lv/skaties/ucipuci-zimju-valoda
Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas