Search form

16.12.2005

Drukāt

Seminārs "Es vēlos strādāt"

    Ilze Kopmane   «Es vēlos strādāt» — tāds bija mērķa semināra nosaukums un arī uzdevums rosināt vēlmi un spēju nedzirdīgiem meklēt un atrast darbu. Projekta «Mēs — sabi...
    Ilze Kopmane
 
«Es vēlos strādāt» — tāds bija mērķa semināra nosaukums un arī uzdevums rosināt vēlmi un spēju nedzirdīgiem meklēt un atrast darbu.
Projekta «Mēs — sabiedrības daļa» ietvaros no 2005. gada 12. līdz 16. decembrim Rīgā notika daudzveidīgas teorētiskās un praktiskās nodarbības nedzirdīgiem bezdarbniekiem no dažādiem Latvijas reģioniem. To saturā: lekcijas darba likumdošanas jautājumos, pārrunas un iemaņu apgūšana savas pašapziņas un motivācijas raisīšanā, profesionālo interešu un prasmju apzināšanā, datorlietošanā, uzvedības un rīcības modelēšanā darba meklēšanā. Noslēgumā kursanti sagatavoja savu rīcības programmu, tuvākā nākotnē meklējot darbu.

Bezdarbs bankrotu un likvidāciju rezultātā
Mēs vēlamies strādāt — to apliecināja visi.
Vilhelmīne Vicinska (Talsi|) kādreiz bijusi šuvēja šobrīd dzīvo savā lauku mājā, kopj mājlopus, sakņudārzu utt. Gunta Lange - Nebija dzīvo laukos Aizputes pusē. Strādājusi dažādos darbos — Restaurācijas pārvaldē, Kuldīgas klubā u.c. Pēc firmas AS «Vulkāns» bankrota trīs gadus bezcerīgi meklē darbu. Dzīve ir dārga, nopūšas viņa, vajadzētu strādāt... Antoņina Grīnšpone (Daugavpils) tikpat ilgi dzīvo pa laukiem pēc 23 gadu darba MRU.
Andrejs Fomins (Rēzekne) zaudējis darbu MRU likvidācijas dēļ, tāpat Sarmīte Valdmane, strādājusi par adītāju «Daiļradē». Kamēr bijusi bērna kopšanas atvaļinājumā, firma bankrotējusi. Darba biržā nav griezusies, jo netic, ka tur var palīdzēt nedzirdīgiem cilvēkiem. Aija Pavāre (Liepāja) tāpat nav paveicies ar «Daiļradi», un nu viņa jau 15 gadus nestrādā.
Savukārt Pāvels Osetrovs  agrāk strādājis Vagonrūpnīcā. Bet tad štati samazināti... Nu viņš piepelnās, kā spēj — ar biedru grupu kopā izgatavo un pārdod lielformāta fotobildes. Nadja Savenko (Rēzekne) pašlaik bez darba, kaut arī prot šuvējas un krāsotājas darbu, bijusi arī apkopēja. Raisa Civkunova (Ventspils) ir bezdarbnieka uzskaitē, pēc ēdināšanas firmas bankrota pirms 2 gadiem. Pusgada laikā kursos labi apguvusi datorprasmi, bet darbu nevar dabūt — dažviet pieprasa runāt pa telefonu, citur grāmatveža zināsanas utt.
 
Viena vēlēšanās — atrast darbu
Iepazīšanās nodarbībā katrs mācījās sevi raksturot, saucot sev raksturīgākās īpašības: es esmu — draiska, izturīga, nervoza, gaiša, augstsirdīga, pavēlošs, pacietīgs, rūpīgs, asprātīgs, apzinīgs, rūpīgs utt.
Tādi viņi visi kopā savā interešu un prasmju daudzveidībā, bet ar vienu lielu vēlēšanos — strādāt. Lai izdodas!
        

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas