Search form

Jaunumi

Photo

LNS Zīmju valodas komisija uzsāk darbību

20.07.2022

Zīmju valoda ir galvenā nedzirdīgo kultūras pazīme. Šī valoda ir ne tikai nedzirdīgo kopienas galvenā valoda un sazināšanās līdzeklis, bet arī kopienas vienotības apzīmētājs. Turklāt zīmju valoda ir nedzirdīgo cilvēku dzimtā valoda. 

Photo

Mūžībā aizgājis LNS Goda biedrs Guntis Dāvids

19.07.2022

14.jūlijā pa mūžības ceļu aizgājis LNS Goda biedrs un LNS Kuldīgas reģionālās biedrības Goda biedrs ventspilnieks Guntis Dāvids. Viņš visā dzīves laikā ar savu aktivitāti, darbu un atbildīgo attieksmi pret visu, ko darīja, izpelnījies dziļu nedzirdīgo kopienas cieņu.

Photo

Noteikts paaugstināts apjoms surdotulku pakalpojumam izglītības procesā

06.07.2022

Ir noteikts paaugstināts apjoms surdotulku pakalpojumam izglītības procesā - katram cilvēkam, kuram tas nepieciešamas, līdzšinējo 480 stundu vietā surdotulka pakalpojums palielināts līdz 960 stundām. Tas šiem cilvēkiem dos iespēju iegūt labāku izglītību un iesaistīties darba tirgū.

Photo

Nedzirdīgo teātra izrāde “Drakula” zīmju valodā pirmizrāde

04.07.2022

18.jūnijā LNS "Rītausma" beidzot notika amatierkolektīvu iestudējuma "Drakula" pirmizrāde, ko COVID dēļ tika gatavota 2 gadus. "Rītausmas" jauniešu deju kolektīvs apvienojās ar teātra un tautas deju kolektīviem un sadarbībā ar Rīgas mākslas un mediju tehnikuma (RMMT) pasniedzējiem un audzēkņiem realizēja projektu “Skatuves priekškaru atverot dzīvei”, kura ietvaros LNS kultūras namā "Rītausma" uzvesta multimediāla izrāde "Drakula".

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas