Search form

13.07.2012

Drukāt

Ņujorkas Taimskvērā demonstrē sociālo reklāmu zīmju valodā (video)

„Ņujorka patiešām ir pilsēta, kas nekad neguļ, un seksuālā vardarbība ir viena no problēmām, uz kuru mūsu sabiedrība nedrīkst pievērt acis. Cilvēkiem būtu jāiestājas pret to, lai turpmāk nekas tāds nenotiktu.”
15 sekunžu garais video rullītis amerikāņu zīmju valodā ir regulāri redzams uz ASV telesabiedrības CBS milzīgā videoekrāna, kas izvietots Ņujorkas slavenākajā laukumā Taimskvērā, kur ikdienas paiet garām 300 tūkstoši pilsētas iedzīvotāju un viesu. Iespējams, ka tā ir pirmā reize, kad kādai nedzirdīgo organizācijai ir izdevies izvietot savu sociālo reklāmu vietā, kuru atpazīst cilvēki visā pasaulē.
 
Sociālo reklāmu ir izveidojusi sabiedriskā organizācija „Vardarbībā cietušo nedzirdīgo sieviešu palīdzības dienests” (VCNSPD), kuras galvenā mītne atrodas Sietlā, Vaiomingas štatā. „Organizācijas mērķis ir plaši informēt sabiedrību par seksuālo un sadzīvisko vardarbību nedzirdīgo kopienā un uzsākt dialogu par to,” stāsta VCNSPD izpilddirektore Tifānija Viljamsa, kas, tāpat ka vairums organizācijas darbinieku, ir nedzirdīga.
 
Videoklipa demonstrēšana Taimskvērā ir ļoti iedarbīga, jo Ņujorka patiešām ir pilsēta, kas nekad neguļ. Nedzirdīgo sieviešu sociālā reklāma pirmo reizi uz CBS lielā ekrāna, kura izmērs ir 8×6 metri, tika demonstrēta maija vidū. To var redzēt 18 stundas diennaktī reizi stundā līdz pat šā gada jūlija vidum. Reklāmas ziņa ir vienkārša un viegli saprotama: 1) vardarbība notiek arī nedzirdīgo kopienā; 2) tie, kas piedzīvojuši vardarbību, nav pamesti vieni paši. Viņiem jāzina, ka pastāv VCNSPD un citi sabiedrības resursi, kas var palīdzēt kritiskā situācijā. Ir cilvēki, kas uztur palīdzības centrus, kas dežūrē pie diennakts palīdzības telefoniem, un vajadzības gadījumā ir gatavi sniegt atbalstu.
 
Video izvietošanu finansiāli atbalstījis Convo Communications – nedzirdīgiem piederošs un viņu vadīts video sakaru uzņēmums, kas piedāvā nedzirdīgajiem sazināties ar citiem cilvēkiem, internetā izmantojot speciāli sagatavotu surdotulku palīdzību. Viens no Convo Communications vadītājiem nedzirdīgais Batčs Zeins uzsver, ka VCNSPD, tāpat kā viņa firmu, nodibinājuši un vada nedzirdīgie, un viņš redz to darbībā daudz kopīga. Viens no galvenajiem uzdevumiem ir cīņa par vides pieejamību. Nedzirdīgajiem ir vienam otru jāatbalsta, tas vairos mūsu spēku un mums izdosies paveikt lielas lietas, kā piemēram, apturēt vardarbību mūsu kopienā, - uzskata Zeins.
 
VCNSPD ir dibināta 1986. gadā Sietlā, tā ir bezpeļņas sabiedriskā organizācija, kuras galvenais mērķis ir aizstāvēt nedzirdīgo sieviešu, kas cietušas no seksuālas vai sadzīviskas vardarbības, tiesības, ņemot vērā nedzirdīgo īpašās vajadzības. VCNSPD piedāvā: 24 stundas diennaktī strādājošu palīdzības telefonu, situāciju risināšanas atbalsta dienestu, atbalsta grupas, drošu patvērumu, juridisko un medicīnisko palīdzību, vecāku apmācību un bērnu istabas pakalpojumus. Dienestā strādā 19 cilvēki, lielākā daļa no viņiem ir nedzirdīgie.


Sagatavoja: Pēteris Vilisters

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas