Search form

26.08.2009

Drukāt

Notikumi Latvijā

  Lai skatītos videoziņas, nepieciešama Adobe Flash Player jaunākā versija, kuru var lejupielādēt šeit. Pirms 70 gadiem ...   Svētdien apritēja 70 gadi, kopš Maskavā tika paraks...

 


Lai skatītos videoziņas, nepieciešama Adobe Flash Player jaunākā versija, kuru var lejupielādēt šeit.

Pirms 70 gadiem ...

 
Svētdien apritēja 70 gadi, kopš Maskavā tika parakstīts Molotova-Ribentropa pakts. Tās oficiālais nosaukums bija „Neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS” un to parakstīja PSRS ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas ārlietu ministrs Joahims fon Ribentrops.
Paktam bija trīs slepeni papildprotokoli, kuri būtībā atļāva  PSRS okupēt Baltijas valstis, Poliju sadalīja starp PSRS un Vāciju, bet  Somija un Rumānija bija spiestas atdot daļu savas zemes PSRS.
Rezultātā 1940.gada 17.jūnijā padomju tanki ienāca Rīgā, tā īstenojot pakta slepeno papildprotokolu.
Saeima ar likumu noteikusi, ka 23.augustā turpmāk atzīmēs Staļinisma un nacisma upuru atceres dienu.
 
Foto: lv.wikipedia.org
 
 
Veidosim Likteņdārzu
 
Svētdien Koknesē uz Daugavas salas pulcējās tūkstošiem cilvēku, lai veidotu padomju okupācijas režīmā represēto/ cietušo piemiņas vietu – Likteņdārzu. Tur tiks veidota ābelīšu aleja, ugunskuru vietas, sakopta ainava turpmākiem stādījumiem.
Vakarā notika plašs koncerts – akcija ziedojumu vākšanai Likteņdārza izveidei. Jau savākti 52 tūkstoši Ls. Ikviens aicināts piedalīties, piezvanot pa tālruni 90006388 un ziedojot 1 Ls šim cēlajam mērķim.
 
 
 
Atlaides saglabāsies
 
Labklājības ministrija informē, ka arī turpmāk 1. un 2. grupas invalīdi, bērni invalīdi un cilvēki, kuri pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu varēs braukt bez maksas sabiedriskajā transportā visā Latvijā.
Arī Rīgas pašvaldība šogad saglabās esošās atlaides sabiedriskajam transportam.
1. – 4. klases skolēni varēs bez maksas izmantot sabiedrisko transportu.
Ar 75 % atlaidi var braukt 3. grupas dzirdes invalīdi. 
Ar 50 % atlaidi brauks 5.-12. klases skolēni un studenti.
 
 
 
Vienotības skrējiens «Sirdspuksti Baltijai»
 
22. – 23. augustā par godu «Baltijas ceļa» 20. gadadienai notika grandiozs Baltijas vienotības skrējiens «Sirdspuksti Baltijai».
Skrējiens sākās Viļņā un Tallinā un beidzās otrā dienā Rīgā pie Brīvības pieminekļa.
Skrējienā no Latvijas piedalījās vislielākais dalībnieku skaits, bet kopā vairāk nekā 60 000 cilvēku, noskrienot 678 km.
Emocionālā noslēguma ceremonijā pie Brīvības pieminekļa Latvijas prezidents Valdis Zatlers teica: „Pirms 20 gadiem paši noticējam sev un savai brīvībai. Tad mēs sadevāmies rokās. Mēs jutām spēku, mēs bijām kā vairogs virs topošo valstu neatkarības. Tagad mēs vienojāmies skrējienā. Šodien man bija liels gandarījums, ka šīs pašas sajūtas, kas bija pirms 20 gadiem, ir mūsu bērniem. Viņi sajuta, ko mūsu tautām nozīmē Baltijas ceļš.
Tas vienmēr būs simbols Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarībai”.
 
 
 
26.08.2009.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas