Search form

19.01.2010

Drukāt

Izziņas gājiens uz muzeju Latgales sirdī – Rēzeknē (08.10.)

  6. oktobrī Rēzeknes RB biedri projekta „Klusuma pasaule” ietvaros devās kopējā izziņas gājienā uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, lai iegūtu jaunas zināšanas savas pilsētas –vēsturi. Liels ...

 

Klusuma pasaule logo

6. oktobrī Rēzeknes RB biedri projekta „Klusuma pasaule” ietvaros devās kopējā izziņas gājienā uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, lai iegūtu jaunas zināšanas savas pilsētas –vēsturi. Liels paldies par pretimnākšanu un atsaucību ir jāsaka Latgales kultūrvēstures darbiniecēm: Silvijai Ribakovai (Latgales kultūrvēstures muzeja galvenajai krājumu glabātājai) un Lindai Suhanovai - galvenajai speciālistei vēstures jautājumos par brīnišķīgo iespēju apskatīt muzeja ekspozīcijas. Liels paldies ir jāsaka brīvprātīgai palīdzei Inesei Gedušai par skaistu, saprotamu tulkošanu ekskursijas laikā muzejā!

Latgales kultūrvēstures muzejā ar ekspozīciju „Rēzekne – laikmeta griežos” grupu iepazīstināja muzeja galvenā krājumu glabātāja S. Ribakova. Pasākuma dalībnieki ar lielu interesi vēroja izstādes priekšmetus: senus darbarīkus, apģērbus, fotogrāfijas un citas liecības par aizgājušajiem laikiem, mēģināja vecās fotokartiņās atpazīt tagadējo Rēzekni. Dažiem tiešām izdevās sazīmēt tās ēkas, ielas senajās fotogrāfijās, kas vēl joprojām saglabājušās mūsdienās.

Vēl bija iespēja apskatīt izstādi par pasaulslaveno latviešu kinorežisoru Teuvo Tulio un viņa māti latvieti baletdejotāju H. E. Ronnovisti, kā arī 20. gs. sākuma ierēdņa dzīvojamo istabu. Visu kopīgs secinājums: mainās cilvēki, laiki, vērtības, bet ir lietas, kas nemainās: tā ir mūsu pagātne.

Otrā ekspozīcija bija veltīta Latgales keramikai "Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums" un tajā varēja apskatīt izcilāko keramiķu darbus. Trešā ekspozīcija „Laiks rāda” bija veltīta Latgales kultūrvēstures muzeja 50 gadu jubilejai ar informāciju no tā dibināšanas līdz mūsdienām.
Pasākuma dalībnieki atzina, ka bija interesanti un vērtīgi iepazīt šīs tematiskās izstādes, tādējādi vairāk uzzinot savas dzimtās pilsētas vēsturi.
 

Teksts un foto: M.Truntika
08.10.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas