Search form

21.02.2018

Drukāt

Skatiet tiešraidi no ANO Personu ar invaliditāti tiesību aizsardzības komitejas sesijas!

Photo

Ženēvā 2018. gada februārī /martā notiek ANO Personu ar invaliditāti tiesību aizsardzības komitejas 19. sesija. Šī komiteja ir neatkarīgu ekspertu organizācija, kas uzrauga, kā pasaules valstīs īstenotas personu ar invaliditāti tiesības. Sesijā tiek skatīti Haiti, Nepālas Omānas, Sudānas, Slovēnijas, Seišelu salas un Krievijas Federācijas pirmie ziņojumi.


ANO Komiteja veic arī otro pārskatīšanas ciklu, skatot ziņojumus par Kostariku, Jaunzēlandi, Paragvaju un Korejas Republiku: izskatīja katras valsts ziņojumI, organizēta publiska sesija ar valsts delegāciju interaktīvu dialogu un tiek gatavoti ieteikumi par pasākumiem, kas vēl jāveic, lai uzlabotu Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām (CRPD) reālu īstenošanu.

Komiteja plāno veikt uzlabojumus, izstrādājot vispārīgos komentārus par saviem secinājumiem, kas pieņemti, uzklausot Alžīrijas, Kubas, Maltas, Filipīnu, Polijas, Dienvidāfrikas un Maķedonijas ziņojumus.

CRPD komitejas 19. sesijas norise vērojama no 2018. gada 14. februāra līdz 2018. gada martam šeit: http://webtv.un.org/live-now/watch/19th-session-committee-on-rights-of-persons-with-disabilities/5723886491001 

Tiešraide sniegta angļu valodā, starptautiskās zīmēs, attiecīgas valsts zīmju valodā (ja valoda ir ANO valoda).

Atgādinājums!

2017. gada 21. – 22. augustā ANO Komitejas sesijā tika apspriests ziņojums par situāciju Latvijā. LNS tajā pārstāvēja tās eksprezidents Edgars Vorslovs ar tulci Danu Kalpiņu – Geidu. Par šo sesiju varat lasīt Kopsolī (2017, 9. nr.).
 

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas