Search form

19.04.2018

Drukāt

Dziesmai zīmju valodā – 45! (foto)

14. aprīlī Rītausmā notika ievērojams pasākums par godu 45. gadskārtai kopš nedzirdīgo amatiermākslā sākās jauns žanrs – dziedāšana zīmju valodā. Ievērojams tāpēc, ka tas gadu gaitā iezīmējies ar spilgtiem notikumiem un joprojām ir attīstībā – 190 skatītāji vairāku stundu garumā varēja baudīt 24 tiešām lieliskus priekšnesumus.


Koncertā skatāmās bija ne tikai vienkārši melodeklamācijas, tie bija mākslas darbi, kuros dziesmu izpildījums zīmju valodā radoši apvienots  ar mūziku, deju, teātri, statistu tēlojumu un attēlu prezentāciju fonā. Tad kur nu vēl atbilstošie tērpi un rekvizīti!

 Apbrīnojama bija priekšnesumu daudzo režisoru un autoru izdoma, to visu  lieliski apvienojot! Priekšnesumu radīšanā piedalījās paši melodeklamētāji, režisori Dzintra Kukša, Dana Kalpiņa - Geida, Aldis Ādamsons, Brigita Lazda, Jolanta Znotiņa u.c. Dižkoncerts tiešām izdevās!

Atpūtas daļā skatītājus ar savu šovu pusotru stundu  priecēja viesmākslinieks no Ukrainas Jevgēņijs Meļņikovs. Ne mazāk interesants, spilgts talants!

 

Notika arī izloze. 190 skatītāji bija iegādājušies 250 loterijas biļetes (viens cilvēks varēja pirkt līdz 5 biļetēm). Vislielākā balva bija 100 eiro – par godu Latvijas simtgadei.  

Nav maznozīmīgi arī tas, ka svētkos aktīvi piedalījās visa LNS vadība: prezidente Sandra Gerenovska kopā ar Andri Ķirsonu vadīja pasākumu, bet abas viceprezidentes Inese Immure un Brigita Lazda pašas uzstājās ar savu priekšnesumu.

Latviešu melodeklamāciju māte Regīna Rizika uz jautājumu, vai redzēto viņa vērtē pozitīvi, atbildēja apstiprinoši, jo  skatītāji bija acīmredzami  apmierināti, tāpēc viņa arī.

Vairāk foto šeit.

 

Zigmārs Ungurs
Foto: Juris Grundulis

Videomateriāla apstrāde prasa laiku, tāpēc video ieliksim vēlāk.


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas