Search form

01.09.2021

Drukāt

Dzejas dienās Esplanādē šogad īpaši gaidīti nedzirdīgie un vājdzirdīgie dzejas interesenti

Photo

Tradicionālās Dzejas dienas, kas septembra sākumā allaž notiek Rīgā un citās Latvijas pilsētās, šogad sper pārliecinošu soli tuvāk plašākai auditorijai, izmēģinot jaunas pasākumu norises formas. Pirmais apliecinājums šai iniciatīvai sagaidāms Klasiskās dzejas lasījumos, kas 5. septembrī notiks Esplanādē pie Raiņa pieminekļa.


Nedzirdīgo un vājdzirdīgo personu ērtībām šajā pasākumā sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību tiks nodrošināts surdotulkojums.

Šo iniciatīvu iespējams realizēt pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta “Kultūrelpa” atbalstam.

Klasiskās dzejas lasījumos piedalīsies dzejnieki Liāna Langa, Inese Zandere, Jānis Rokpelnis, Juris Helds, Eduards Aivars un Guntars Godiņš.

Šis pasākums Dzejas dienu norišu kontekstā ir īpaši zīmīgs un simbolisks, jo pēc vairāku gadu pārtraukuma Dzejas dienas atgriezīsies vēsturiskajā vietā Esplanādē, kur savulaik notika pirmās Dzejas dienas 1965. gadā un gadu gaitā pieredzēti daudzi atmiņā paliekoši dzejas notikumi.  

Pēc Dzejas dienu norises tiks veidoti vairāki video atskati uz festivālu ar subtitriem latviešu un angļu valodās.

Klasiskās dzejas lasījumi Esplanādē notiks 5. septembrī plkst. 14.00.

Ieeja pasākumā būs iespējama tikai vakcinētām vai “Covid – 19” pārslimojušām personām, uzrādot sadarbībspējīgus sertifikātus kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Plašāka informācija par Dzejas dienu norisēm iegūstama festivāla interneta lapā dzejasdienas.com, kā arī saziņas vietnēs facebook.com/dzejasdienas un instagram.com/festivalsdzejasdienas.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas