Search form

15.11.2010

Drukāt

Latvisko tradīciju pasākums „Nedzirdīgie Mārtiņi”

Photo

Saskaņā ar projektā „Klusuma pasaule” plānotajām aktivitātēm mēs – rēzeknieši ieskandinājām Mārtiņdienu, jo pēc latviešu tradīcijām šo svētku svinēšana sākas dienu iepriekš. Latvisko tradīciju pasākums „Nedzirdīgie Mārtiņi” izdevās jautrs un interesants, par ko gādāja arī divi atraktīvi 2 dalībnieki maskās: vīrietis pārģērbās par sievieti un otrādi.


Tiem, kas nezina: Mārtiņi ir saimnieciskā darba gada noslēguma un ziemas sākuma robežpunkts.. Nosaukums nācis no kristīgās baznīcas. Mūsdienās Mārtiņus uztver kā visu zemkopju svētkus pēc ražas novākšanas.

Vēlāk pasākuma gaitā dalībnieki iesaistījās budēļu maskas – salmu cepures veidošanā, tādējādi izpaužot savas radošās prasmes. Gala rezultātā tapa ļoti interesants „tautas mākslas” darinājums kā paraugs,  ko ikviens var izmantot,  ejot budēļos. Visi, kas vēlējās, varēja pielaikot šo lielisko kopcepuri un sevi ar to galvā iemūžināt fotogrāfijā ( skat . attēlos).


Top budēļu maska...


Radošs process aizrāvis daudzus pasākuma dalībniekus.


Maskas pielaikošana – esam gatavi iet budēļos!

11. novembrī, Lāčplēša dienā, rēzeknieši kopīgi noskatījās  videoziņas. Tika uzklausītas  arī jaunākās ziņas no avīzēm , žurnāliem, notika plašākas pārrunas par 11. novembra notikumu nozīmi Latvijas vēsturē. Biedri iepazīstināti ar 11. novembra pasākumu norises plānu Rēzeknē, lai varētu izlemt, kādus pasākumus vēl apmeklēt pēc šī saieta biedrībā.


 

Teksts: Mārīte Truntika
Foto: Inese Geduša


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas