Search form

22.02.2011

Drukāt

17. Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu organizētājs apsūdzēts par 11 miljonu eiro izkrāpšanu

Photo

Vakar, 21. februārī 17. Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu organizētāju Jaromiru Rudu (43 gadi) Slovākijas policija apsūdzēja par 11 miljonu eiro izkrāpšanu.

Policija bija teikusi, ka J. Ruda nedrīkst pamest valsti, tomēr 19. februāra naktī viņš mēģināja bēgt uz Ungāriju,  ziņo mediju aģentūras "HR 3" nedzirdīgā žurnāliste Douna Dženija Bērlija, kas turpina aktīvi informēt par Ziemas olimpisko spēļu nedienām.


Policija konstatēja, ka Slovākijas Nedzirdīgo olimpiskās komitejas priekšsēdētājs Ruda aizņēmās 10 miljonus eiro no vismaz četriem uzņēmumiem 17. Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu organizēšanai Augstajos Tatros. Pie tam 1 miljons eiro paņemts no dažādām starptautiskajām komitejām, un tā nav izmantota solītajam mērķim.

Policija ir atradusi viltotu Kolumbijas bankas čeku ar summu par 500 000 eiro. Tā nauda it kā bija domāta samaksai par stadionu atjaunošanas darbiem.

Piekrāpta ir arī Starptautiskā Nedzirdīgo olimpiskā komiteja. Tā pagājušajā gadā Slovākijas Nedzirdīgo olimpiskās komitejas kontā ieskaitījusi vismaz vienu miljonu eiro par izmitināšanu, ēdienreizēm un citiem izdevumiem. J. Ruda to naudu nebija izmantojis šiem mērķiem.

Par iespējamo krāpšanu, kas radīja lielus zaudējumus, tiks uzsākts kriminālprocess, un J. Rudam draud brīvības atņemšana no desmit līdz piecpadsmit gadiem.

D. D.Bērlijas sagatavoto informāciju starptautiskajā zīmju valodā skatiet šeit: http://www.h3.tv/deaflympics-slovakia-2011/ruda-is-accused-fraud/

Sagatavojusi: Inese Immure
Foto: www.sme.sk


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas