Search form

23.09.2011

Drukāt

Pieredzes apmaiņas turpinās: rīdzinieki apciemo Rēzekni, bet tukumnieki ierodas Rīgā un Daugavpilī

Photo

Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros 10. – 11. septembrī Rīgas biedrības dalībniekiem risinājās labās prakses un pieredzes apmaiņas pasākums Rēzeknes biedrībā, bet 16. – 17. septembrī tukumniekiem – Daugavpils biedrībā.


Rēzeknē. Rīdziniekus  klubā sagaidīja vietējie biedri, lai sapazītos tuvāk. Viesiem Rēzeknes biedrības projekta aktivitāšu organizatore un tulks Inese Geduša sniedza informāciju par šīs biedrības darbu, valdes darbību, veiktajām aktivitātēm LNS projektos. Nopietnām pārrunām sekoja arī jautras spēles un rotaļas, kuras organizēja rēzeknietis Artūrs Vindačs. Viesi apguva daudz jaunu, līdz šim nezināmu spēļu.


Savukārt otrajā dienā Rīgas viesi apmeklēja Rēzeknes logopēdisko skolu (kādreizējo Rēzeknes nedzirdīgo bērnu internātskolu). Viņus laipni uzņēma šīs skolas direktora vietnieks, parādot visas telpas un pastāstot par skolas pašreizējo stāvokli. Šī skola lepojas ar to, ka šovasar pabeigta piebūve trešajā stāvā virs sporta zāles, iekārtotas sešas telpas logopēdiem individuālai apmācībai, psiholoģijas un sociālā darbinieka kabineti, kā arī veikts kapitālremonts sporta zālē. Skola kļuvusi skaista un gaiša, atzina daži no Rīgas grupas dalībniekiem, kuri kādreiz mācījušies šajā skolā. Viņiem tā palikusi  mīļā atmiņā.Vairāk foto - galreijā.

Rīgā un Daugavpilī
. Tukumnieki Rīgā iepazinās ar KC ’’Rītausma’’, LNS galveno ēku Elvīras ielā un no jauna uzbūvēto rehabilitācijas centru. Apmeklēja arī vēstures materiālu krātuvi – LNS muzeju.

Tukumnieki Daugavpilī viesojās ne vien vietējā biedrībā, bet arī LNS uzņēmumā SIA ''Dane''. Viesi ar lielu interesi vēroja, kā tagad nedzirdīgie tur strādā. Jāpiezīmē, daudzi tukumnieki Daugavpilī bija pirmo reizi.


Nākamajā dienā biedrības klubā notika tradicionālā iepazīšanās. Biedrības vadītāja Elvīra Čaika pastāstīja viesiem par biedrības darbu, iepazīstināja ar aktīvistiem. Tukumniekiem tika sniegts mazs koncerts ar Daugavpilī populāro pantomīmu. Tālos viesus mājinieki prata aizraut jautrās, humorpilnās spēlēs un rotaļās.
 
Tukumniece Elita Kronberga atzina: „Paldies LNS vadībai, kas ar šo projektu dod iespēju organizēt pieredzes apmaiņas braucienu uz biedrībām, kur daudz ko uzzinām un iepazīstamies. Agrāk uz biedrībām brauca tikai priekšnieki, bet tagad arī biedriem ir šāda iespēja.”Vairāk foto - galerijā.


Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas