Search form

30.09.2011

Drukāt

Šons Forbss: pārveido populāru mūziķu dziesmas zīmju valodā (video)

Photo

Šons Forbss, vēl studējot Ročesteras Tehniskajā institūtā Ņujorkā, nodibinājis nedzirdīgo mākslinieku sadarbības tīklu D-Pan (www.d-pan.com), kura mērķis ir adaptēt ( pārveidot) populāru mūziķu dziesmas zīmju valodā.


Šons vienmēr ir smaidīgs un labā noskaņojumā. Viņu nav iespējams nemīlēt, jo viņš ar visiem sarunājas ar vienādu ieinteresētu attieksmi un nekad par viņu nav dzirdēts neviens slikts vārds.
 
Muzikālās karjeras aizsākumā Šons debitēja ar singlu „I’m deaf”, un tagad viņš ir ne tikai parakstījis līgumu ar vairākām ierakstu kompānijām, bet arī sadarbojies ar tādām slavenībām kā Marlī Metlina, piemēram, dziesmā „Let’s mambo!”
 
 
Te daži jautājumi viņam! 
Kas tev visvairāk patīk zīmju valodā?
Tā ir iespēja sazināties pāri visai istabai. Nekad neaizmirsīšu, kā filmējām kādu video. Filmēšanas komanda atradās ēkas ceturtajā stāvā, taču es – ārā uz ielas. Mums pat nebija jāizmanto rācijas, lai spētu sarunāties. Esmu iepazinies ar tik daudziem foršiem cilvēkiem, pielietojot ASL, tas ir pats labākais!
 
Kas nākotnē ir ieplānots D-Pan apvienībai?
Drīzumā iznāks jauns mūzikas video. Tas radīts grupas White Stripes dziesmai „We’re Going To Be Friends” (Mēs būsim draugi), kā arī sāksim filmēt jaunus ASL video ar citiem talantīgiem nedzirdīgiem māksliniekiem. Pats cītīgi strādāju pie sava jaunā albuma „Perfect Imperfection” (Perfektā nepilnība). Plānots, ka tas klajā nāks šoruden. Tajā būs iekļautas apmēram 12 dziesmas un 6 mūzikas video. Mērķis bija radīt visām dziesmām video, taču gribēju saglabāt nelielu intrigu un darīt to pakāpeniski.
 
Tu esi saticies un strādājis kopā ar dažiem pārsteidzošiem cilvēkiem, piemēram, Eminems, Marlī Metlina, kas  palicis vislabāk atmiņā?
Tik tiešām bijis ļoti saviļņojoši un iedvesmojoši strādāt kopā ar viņiem. Ļoti cienu viņus abus. Līdz šim man visvairāk palikusi atmiņā tikšanās ar mūziķi Stīviju Vondersu (Stevie Wonder). Viņa priekšā vienmēr noliecu galvu.
 
Vai ir vēl kādi mazāk pazīstami nedzirdīgi mākslinieki, kuru fans esi?
Esmu liels Viljama Magera un Čārlija Svinburna fans. Viņi abi ir filmu režisori no Anglijas. Man jo īpaši patīk viņu dokumentālā filma „Hands solo” (Roku solo), klasisks gabals par kādu nedzirdīgu porno zvaigzni. Kā arī otra ļoti laba filma ir „My song” (Mana dziesma). Man šī filma šķiet ārkārtīgi saistoša. Vēl viens filmu mākslinieks, kuru vēlētos pieminēt ir Adrians Mangiardi. Bez viņa darba un atdeves  nebūtu nekas. Viņš ir tas cilvēks, kurš padara mani redzamu. 
 
Ko tu vēlētos pateikt, ieteikt cilvēkiem, kuri vēlas apgūt zīmju valodu?
Man zīmju valodas apguve prasīja ilgu laiku, lai spētu to lietot tādā kvalitātē, kā  to daru šobrīd. Ir jābūt apņēmībai to darīt, jātrenējas, bet pats galvenais –  jābūt starp cilvēkiem, kam tā ir dzimtā valoda!
 
Šeit Jūs varat iepazīties ar D-Pan veikumu: http://d-pan.org/index.php/d-pan-feature-galleries/video-galleries
 

Pēc interneta materiāliem sagatavoja: Laura Reisele

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas