Search form

09.11.2011

Drukāt

No Daugavpils ziņo: oktobrī notikuši vairāki interesanti pasākumi

Photo


17.oktobrī devāmies uz Daugavpilī esošo Vācu biedrību ’’ERFOLG” (tas bija pasākums „Iekļaujies!” – ieskats „dzirdīgo” pasaulē ) , tur mūs sagaidīja Olga Jesse, viņa ir vācu biedrības vadītāja. Pasākuma dalībnieki iepazīstināja ar savas biedrības vēsturi, tā uzdevumiem, tradīcijām, vācu kultūras popularizēšanas pasākumiem un citām aktivitātēm, kā arī saviem sniegtajiem pakalpojumiem.

Ir izveidots novadpētniecības klubs, kas nodarbojas ar reģiona vācu kultūras mantojuma apsekošanu un izpēti, kā arī iegūto materiālu apkopošanu un arhivēšanu turpmākai pētnieciskai darbībai un sabiedrības izglītošanai, veiksmīgi darbojas vācu valodas kursi, ir arī sava bibliotēka, kuru var izmantot visi, kam ir interese par vācu valodu un kultūru.

Starp citu, Vācu biedrība atrodas ļoti tuvu no mūsu biedrībai.


* * *

 19.oktobrī klubā izveidojām nedzirdīgo darbu izstādi „Dabas veltes” no apmeklētāju atnesto rudens ziedu pušķiem un to kompozīcijām. Kopā bija apskatāmas 24 rudens ziedu kompozīcijas, visas varen skaistas! Lielākā daļa izstādē redzamo rudens ziedu bija izaudzēti pašu dārzos.
Pasākuma dalībnieki saņēma konsultatīvu informāciju par šo ziedu audzēšanas, pavairošanas, ieziemošanas īpatnībām, kā arī uzzināja, kāpēc šie ziedi  dabūjuši tieši  tādu savu nosaukumu.


 
* * *
21.oktobrī biedrus pulcināja pasākums „Tikai draugi tiekas” ar devīzi „Ai, rudeni, rudentiņ….”.Tā dalībniekiem vajadzēja izgatavot un nodemonstrēt vismaz kādu elementu, raksturīgu rudenim –  tērpu, tā rotājumu, cepuri vai ko citu. Bija konkurss par labo un slikto rudeni, kurā jāatbild, kuras sēnes var nest mājās un kuras labāk atstāt mežā, kā arī  jāsniedz īss mutvārdu stāsts par tēmu „Sēņotāja piedzīvojumi”. Tas bija noderīgi un jautri aizvadīts laiks – kā jau mēdz būt tad, „kad draugi tiekas”!    
 


Teksts: Elvīra Čaika
Foto: Elvīra un Igors Čaikas


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas