Search form

14.06.2012

Drukāt

Baltijas Bērnu fonds palīdz nedzirdīgajiem apgūt datorzinības (foto)

Baltijas Bērnu fonds (Zviedrija) 10. jūnijā bija noorganizējis semināru „Datorizglītība personām ar dzirdes traucējumiem”. Tas notika Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā, un tajā piedalījās visi šī fonda agrāk organizēto un pašreizējo datorkursu dalībnieki. Kā agrāko kursu dalībniece seminārā bija klāt arī LNS viceprezidente Sandra Gerenovska.


LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja Lilita Janševska pasākuma apmeklētājus informēja par zīmju valodas attīstību un aktualitātēm. Tika prezentēts arī starptautiskais projekts www.spreadthesign.com, kurā no Latvijas puses piedalās Zīmju valodas attīstības nodaļa ar savu nesen izstrādāto jaunāko zīmju valodas vārdnīcu. Tajā pirmo reizi apkopoti datortermini latviešu zīmju valodā. Katram semināra dalībniekam tika uzdāvināta jaunā datorvārdnīca.

Baltijas Bērnu fonds prezentēja jaunnodibināto stipendiju Informācijas tehnoloģiju jomā, kas paredzēta jauniešiem ar dzirdes traucējumiem. Seminārā tika nodrošināts arī surdotulkojums.
 
 


Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto: Valdis Krauklis

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas