Search form

Jaunumi

Photo

Jauns LTV raidījums “Pārtikas revidents”- ar subtitriem

16.09.2020

No sestdienas, 19.septembra, LTV 1 pārraidīs jaunu raidījumu “Pārtikas  revidents” ar subtitriem. Tas būs skatāms  LTV 1 sestdienās plkst. 13 : 25  ar subtitriem.

 

"Pārtikas revidents" būs analītisks raidījums, kas pētīs veikalu plauktos un tirgū pieejamās pārtikas izcelsmi, saturu un cenu atšķirību, katru nedēļu īpašu uzmanību veltot kādam produktam. Kas patiesībā ir šī produkta sastāvā? Kas ir izplatītākie mīti par to un vai tie ir patiesi? Kur un kā šis pārtikas produkts tiek radīts? Vai cena vienmēr nozīmē kvalitāti?

Photo

Ieskanēties klusumā – “Tildes Balss” padara Sarunu festivāla LAMPA diskusiju saturu pieejamu nedzirdīgo auditorijai

08.09.2020

Ierobežojumi kultūras pasākumos, limitēta informācijas pieejamība un sabiedrības izpratnes trūkums – šie ir tikai daži no izaicinājumiem, ar kuriem ik dienas saskaras cilvēki ar dzirdes traucējumiem. Inese Immure ir viena no 32 000 Latvijas iedzīvotāju, kas potenciāli ir pakļauti sociālās atstumtības riskam nedzirdības vai smagu dzirdes traucējumu dēļ.

“Gandrīz visi pasākumi, kuros tiek runāts, dziedāts vai spēlēts (mūzika), cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem praktiski nav pieejami. Lai gan dzīvojam 21. gadsimtā, arī tik pašsaprotama lieta kā ikdienas ziņas nav pieejamas visiem. Par laimi, modernās tehnoloģijas palēnām veicina nedzirdīgo un vājdzirdīgo iekļaušanu sabiedrības ikdienas norisēs,” stāsta Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Inese Immure.

Photo

Jaunums LTV 1 – vēsturisko seriālu sleja ar subtitriem

04.09.2020

Sākot no 2.septembra,  trešdienu vakaros LTV 1 plkst. 21 : 15  tiek demonstrēta jauna filmu sleja ar subtitriem – vēsturisko seriālu sleja. To uzsāk Zviedrijā tapis seriāls “Restorāns”.  Šāda filmu sleja ir izveidota, lai skatītājiem piedāvātu vēsturiskos seriālus un pilnveidotu LTV pārraidīto seriālu dažādību.

 

Zviedrijas kostīmdrāma «Restorāns» ir izpelnījusies kritiķu un skatītāju uzmanību, pēc seriāla pirmās sezonas saņemot galveno Zviedrijas Televīzijas apbalvojumu "Kristāls“. 2020. gadā seriālam uzņemta jau ceturtā sezona.

Mūžībā devusies ilggadējā matemātikas skolotāja Velta Zakenfelde

04.09.2020

Mūžībā devusies Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) biedre un Rīgas Raiņa vidusskolas ilggadējā matemātikas skolotāja  Velta Zakenfelde (1928 - 2020). 

Photo

Sekojiet sarunu festivālam LAMPA tiešraidē ar tulkojumu zīmju valodā un subtitriem

01.09.2020

Sarunu festivāls LAMPA šogad notiks no 2. līdz 5. septembrim digitāli un klātienē vairākās LAMPAS studijās Rīgā (Gaismas pils studija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Splendid Palace studija, Swedbank Izglītības studija Balasta dambī), Cēsīs (Vidzemes koncertzālē) un Rēzeknē (Latgales vēstniecība GORS). Visus LAMPA pasākumus varēs noskatīties tiešraidē vienam pašam vai kopā ar savējiem - mājaslapā https://festivalslampa.lv/lv, kurā vienkopus būs pieejami visi šī gada pasākumi gan to norises brīdī, gan pēc tam arī arhīvā. Ar tulkojumu zīmju valodā 4. un 5. septembrī būs nodrošinātas 10 diskusijas internetā tiešraidē.   Savukārt teksta transkripcija ar Tildes balsi (subtitri) kopumā būs nodrošināta 64 pasākumiem trijās studijās.
Transkripcija (subtitri) būs pieejama caur festivāla mājaslapu, ieejot katra konkrētā pasākuma aprakstā, tur būs saite uz lapu, kurā rādīsies subtitri tiešsaistē. 

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas