Search form

Jaunumi

Photo

LTV 1 piedāvā īpašos vasaras raidījumus ar subtitriem un surdotulkojumu

20.06.2012

Latvijas Televīzija (LTV) ir izveidojusi īpašu Līgo svētku piedāvājumu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.

Photo

Latvijas Nedzirdīgo savienība 2013. gadā atbrīvota no NĪN maksājuma

20.06.2012

Finanšu ministrija ziņo, ka 12. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja noteikumus par biedrībām un nodibinājumiem, kas 2013. gadā būs atbrīvoti no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājuma par tiem piederošajām ēkām un inženierbūvēm.

Photo

Projekts palīdz atklāt cilvēku ar dzirdes traucējumiem talantus

19.06.2012

Jūrmalas pilsētas vēstures un mākslas biedrība sadarbībā ar Jūrmalas Pilsētas muzeju sākusi īstenot sabiedrības integrācijas projektu „Jūrmalas iedzīvotāju ar dzirdes traucējumiem integrācija pilsētas sabiedriskajā dzīvē izmantojot vizuālo un lietišķo mākslu”. Tā mērķis ir veicināt vājdzirdīgo un nedzirdīgo iedzīvotāju pašizpausmes spējas un integrāciju pilsētas sabiedrībā, kā instrumentus izmantojot glezniecību un lietišķo mākslu.

Photo

Latvijas radio – 1 raidījumā „Kā labāk dzīvot” – par konkursa „Sieviete Latvijai 2012” laureātēm (18. jūnijā)

19.06.2012

Mums līdzās ir daudz radošu sieviešu – personību, kas katra savā jomā veic labus, visiem mums tik nozīmīgus darbus. Jau 15 gadus Latvijas Avīze rīko šo konkursu, kurā sabiedrība aicināta informēt redakciju par Latvijas sievietēm un viņu nenovērtējamo veikumu – gan savā ģimenē, gan uzņēmumā, gan pagastā un pilsētā. Konkursam tika atsūtīts vairāki simti pieteikumu. Žūrija, aptuveni 3 nedēļu laikā cītīgi strādājot, rūpīgi izvērtēja minēto visās vēstulēs.

Photo

Nedzirdīgie protestētāji pieprasa slimnīcai nodrošināt dzīvu surdotulka pakalpojumu klātienē

18.06.2012

Turot rokās plakātus ar uzrakstiem „Sauciens pēc nedzirdīgo tiesībām”, „Slimnīca ir netaisnīga pret nedzirdīgajiem” un „Es vēlos sazināties ar dzīvu tulku”,  aptuveni 40 cilvēku protestēja pret to, ka Ilinoisas štata Svētā Franciska Medicīnas centrs saziņai ar nedzirdīgajiem izmanto tikai videotulkus.

Photo

Mūsu studentes organizē pasākumu nedzirdīgajiem (foto)

18.06.2012

Augstskolas „Attīstība” studentes Sigita Ķikure, Ilona Liniņa, Vita Kamare un Viktorija Romanova 14. jūnijā rīkoja pasākumu nedzirdīgajiem ekskursiju uz Rīgas Dzelzceļa muzeju.

Photo

Izdota jauna terminoloģijas vārdnīca „Kultūra” zīmju valodā

15.06.2012

Projekta „Klusuma pasaule” aktivitātes „Zīmju valodas attīstība” ietvaros nupat izdota pēdējā – septītā terminoloģijas vārdnīca „Kultūra” zīmju valodā. Tā pieejama gan diska ierakstā (DVD), gan grāmatas veidā mājaslapā.

Photo
Photo

LNS Domē: Par valsts pasūtījuma izpildi un paveikto LNS projektu realizācijā 2011. gadā

15.06.2012

13. jūnijā kultūras centrā „Rītausma” notika paplašināta LNS Domes sēde, kurā piedalījās LR Saeimas, Labklājības ministrijas un NVA pārstāvji, kā arī atbildīgie LNS darbinieki un vairāku LNS projektu atbildīgie vadītāji. Tika apspriesti vairāki svarīgi un apjomīgi jautājumi.

Photo

Baltijas Bērnu fonds palīdz nedzirdīgajiem apgūt datorzinības (foto)

14.06.2012

Baltijas Bērnu fonds (Zviedrija) 10. jūnijā bija noorganizējis semināru „Datorizglītība personām ar dzirdes traucējumiem”. Tas notika Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā, un tajā piedalījās visi šī fonda agrāk organizēto un pašreizējo datorkursu dalībnieki. Kā agrāko kursu dalībniece seminārā bija klāt arī LNS viceprezidente Sandra Gerenovska.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas